Ghetto - Wielosfer

Wrocławskie stowarzyszenie miłośników fantastyki i gier fabularnych - Wielosfer atakuje Copernicon! Specjalnie dla Was blok programowy w całości przygotowany przez wrocławską ekipę, skupiony wokół formy zwanej Jeepform :) Co to jest? Na Coperniconie wszystko stanie się jasne. Zapraszamy!

Konkurs

"Improwizacja"

Czas na szaloną imprezę! Dwóch uczestników opuszcza salę. Reszta losuje role i wybiera konwencję. Konkurs na odgrywanie i zgadywanie. Jeżeli widzieliście „Whose line is it anyway” to jest zabawa dla was. A jeżeli nie widzieliście to tym bardziej powinniście spróbować.

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer,
Czas trwania: 2 godziny,

Prelekcja

"Wyjątkowa opowieść. Co to jest Jeepform?"

Nowość w Polsce. Hit na Słowacji. Produkt wyobraźni skandynawskich mistrzów. Lubisz dobre książki i filmy? Myślisz że teatr, LARPy albo performanse to najfajniejsza sprawa pod słońcem? Lubisz dobrze opowiedzianą historię i krwiste jak befsztyki postacie? W takim razie jeepform jest dla ciebie. To nie jest LARP, ani sesja RPG, to nie jest przedstawienie teatralne, ani serial TV. Co to w końcu jest? Jeepy są czymś pomiędzy teatralną sztuką a książką, gdzie każdy uczestnik wspólnie tworzy historię. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przyjdź na prelekcję.

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer,
Czas trwania: 1,5 godziny.

Jeepform

"UPGRADE"

Kilka par bierze udział w nietypowym reality show. Stawką jest wyjazd do luksusowego kurortu na Karaibach, a także możliwość zmiany partnera. Wszystko to na żywo, przed kamerami, ku uciesze całego kraju. UPGRADE to gra skandynawskich mistrzów świetnie prezentująca techniki i tricki używane w Jeepform.

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer
Czas trwania: 4 godziny,
Ilość graczy: 10,
UWAGA: Widownia mile widziana – gra toczy się w ciekawy, filmowy sposób i niezłą zabawą jest samo oglądanie gry.


"Telefon"

Jesteś sam w wielkim mieście. Ty i telefon. Pusty dom, mrok na schodach. Kolejny dzień mija. Praca, komputer, sen. Jesteś sam jak wielu innych podobnych tobie. Ty i telefon. W pustym mieszkaniu, w pustej dzielnicy. Zapraszamy na historię o samotności, morderstwie, łowcy i ofierze. Czy uda się powstrzymać psychopatę? Czy noc pochłonie kolejną ofiarę? Przekonaj się sam. Wystarczy zadzwonić. Ciekawe kto odbierze? Telefon to wyjątkowa gra, gdzie każdy tworzy swoją historię. Publiczność mile widziana!

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer
Czas trwania: 3 godziny,
Ilość graczy: 6.


"Powrót do przyszłości"

Jacek i Agata mają 20 lat i próbują powstrzymać czas. On kochał ja ponad życie. Ona zginęła w wypadku. Tylko cudowna maszyna czasu może powstrzymać nieszczęście. Jacek i Agata mają 30 lat i próbują powstrzymać czas. Ona nie chciała by się zabił. Tylko dziwaczna maszyna czasu może powstrzymać samobójcę. Jacek i Agata mają czterdzieści lat. Oboje giną. On chce zawładnąć światem. Ona powstrzymać go. Tylko przeklęta maszyna czasu pozwoli wygrać Jackowi lub Agacie. Zapraszamy na szalona zabawę czasem! Publiczność mile widziana!

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer
Czas trwania: 3 godziny,
Ilość graczy: 6.


"Jeepform na życzenie"

Telewizyjny show? Opowieść o duchach w motelowym pokoju? Gonitwa z czasem kilku wersji tych samych osób? Opozycjoniści próbujący przechytrzyć aparat bezpieczeństwa? Morderca łowiący ofiary za pomocą telefonu? Do was należy wybór w co zagramy. Publiczność mile widziana!

Możliwe scenariusze to:

Upgrade – telewizyjny show o zmienianiu partnerów.
Rozmowa Kontrolowana – telefoniczny spisek w czasie stanu wojennego
Poprzedni Mieszkańcy – opowieść o miłości i morderstwie w motelowym pokoju z udziałem duchów.
Telefon – morderca i ścigający go policjant. A cały pościg dzieje się na infolinii dal samotnych serc.
Powrót do przeszłości – Jacek i Agata w trzech różnych wersjach czasowych. Za pomocą maszyny czasu próbują zmienić samych siebie. Zapraszamy na szalona zabawę czasem!

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer
Czas trwania: 3 godziny,
Ilość graczy: 4-10.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License