Gra Miejska

Toruń jest niezwykłym i magicznym miastem, które w tym roku obchodzi 777-lecie nadania praw miejskich. Chcąc połączyć klimat festiwalu z tym co Toruń ma do zaoferowania zorganizujemy dla Was specjalnie przygotowaną Grę Miejską.

Czym jest gra miejska?

Esencją gier tego typu jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Gra łączy w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów. Gry miejskie organizowane są w różnych miejscach. Ich tematyką są najczęściej wydarzenia historyczne, powieści oraz historie wymyślone przez autorów gry.

Dla kogo jest gra miejska?

Gra Miejska, którą będziemy chcieli zaprezentować i do której zaprosić Was - uczestników Coperniconu 2010 - jest dla wszystkich. Nie zakładamy limitu wieku, wiedzy, czegokolwiek. Jedyne ograniczenie to liczba graczy, ale nad tym się jeszcze zastanowimy :) Wszystko zależy od Waszego Grą zainteresowania. Na chwilę obecną przygotowujemy grę dla 10 drużyn po 5 zawodników.

Gra Miejska "Copernicon" rozegra się sobotniego wieczora, tuż po zapadnięciu zmroku — w sodowym świetle ulicznych latarni.

Co pokażemy?

W sposób ciekawy i zdecydowanie odmienny od nudnego dreptania za przewodnikiem przybliżymy Wam historię i ciekawe budynki toruńskiego starego miasta. 10 lokacji, 10 questów, quest finałowy… wiele zagadek, wiele ciekawostek, rywalizacja, nagrody dla najlepszych :) A wszystko to podszyte wspaniałą i niepowtarzalną scenerią miasta oraz dreszczykiem emocji.

Czego się spodziewać? Kogo spotkamy?

Oprócz organizatorów spotkacie także kata z SS i ducha Mikołaja Kopernika. Pogadacie z Piłsudskim, pokłonicie się królewnie-córce Jana III Wazy. Będziecie musieli przejść test czystości oraz wykazać się pokorą, pokażecie, że rozumiecie teorię heliocentryczną, spróbujecie zjeść dwie pajdy chleba i popić je dzbanem wody, chwycicie w dłoń miecz półtoraręczny, rzucać będziecie toporkiem lub włócznią do celu. Nadto poznacie kim były toruńskie Trzy Korony, co to takiego Tuba Dei, przyłączycie Toruń do odrodzonej Rzeczpospolitej i odwiedzicie miejsce kręcenia legendarnego filmu "Rejs". Zapewniamy, że to jednak nie wszystko…

Zgłoszenia

Jeśli chcecie zgłosić się do udziału w Grze Miejskiej podczas Coperniconu 2010 wysyłajcie swoje zgłoszenia na adres: moc.liamg|1kawon.kawonwalsymezrp#moc.liamg|1kawon.kawonwalsymezrp.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License