Koncerty

Podczas Festiwalu w Klubie Muzycznym Bunkier odbędą się imprezy towarzyszące - Koncerty. W piątek dzień folkowy, w sobotę rockowy, choć możecie być pewni, że zróżnicowanie muzyczne będzie spore.

Ważna informacja: uczestnicy Festiwalu wejście na koncerty mają bezpłatne (za okazaniem identyfikatora), osoby spoza Festiwalu płacą 5 złotych za jeden dzień, lub 8 złotych za oba dni koncertowe.

Piątek, 15.10. - Koncert "Grunwald po Kowalsku i nie tylko"

Barbara Karlik
Harfiarka, grająca na metalowostrunowej harfie cláirseach.
W jej repertuarze znajdują się utwór folklorystyczne (Irlandia, Walia, Szkocja, Polska) a także współczesne (Jacek Kaczmarski, Renata Przemyk) oraz utwory zainspirowane książkami fantasy.

http://www.youtube.com/watch?v=J3HvLSPBo6U&feature=player_embedded

Więcej: http://harfiarka.pl/


Jacek Kowalski
Jacek Kowalski, pieśniarz, Sarmata, poeta, tłumacz literatury starofracuskiej, autor licznych książek i płyt CD. Jako historyk sztuki zajmuje się sztuką średniowiecza - pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje piosenki, przekłady tudzież ulubione stare, polskie pieśni śpiewa z zespołami Monogramista JK i Klub Świętego Ludwika (z tym ostatnim - przy wtórze rekonstruowanych instrumentów średniowiecznych i renesansowych).

Więcej: http://www.jacekkowalski.pl/


Sobota, 16.10. - "Fantastyczny rock"

Nihil Quest
Zespół Nihil Quest powstał w Bydgoszczy latem 2006 roku. Od początku stawiał na muzykę odwołującą się przede wszystkim do klasycznych hardrockowo-metalowych wzorców (Black Sabbath, AC/DC, Slayer), dodając do smaku wpływy tak odmienne, jak blues i industrial. Jesienią 2009 roku, ukazała się EP-ka, w pełnej jakości za darmo dostępna w internecie. Wydawnictwo rozsławił wypuszczony kilka miesięcy później teledysk do utworu "(Also Sprach) Franky" poświęcony współczesnemu niemieckiemu kanibalowi Arminowi Meiwesowi. Nihil Quest pracuje obecnie nad pełnowymiarowym albumem, a także kolejnym clipem.

Teledysk:
http://www.youtube.com/watch?v=Djr3VDiQkTA

Apokaliptyczna zajawka płyty "0.9":
http://www.youtube.com/watch?v=iQy2wv-z_ys

Postapokaliptyczna strona Nihil Quest:
http://nihilquest.com/

Myspace:
http://myspace.com/nihilquest


Struggle With God
Młody słupski zespół, grający razem od lutego 2010 roku. Energiczna muzyka, nawiązująca do hard i stoner rocka, oraz ambicje wskrzeszenia duszy rockowego grania. Wszyscy muzycy grali już wcześniej w innych zespołach, a ta formuła to efekt wspólnych inspiracji i chęci prowadzenia kapeli w jedną muzyczną stronę przez całą trójkę.

Więcej: http://www.myspace.com/strugglewithgod


Dead Gentlemen
Zespół Dead Gentlemen powstał w styczniu 2009 roku w pięknym mieście Kopernika, pierników i Rydzyka, znanym jako Toruń.
Jak przystało na dzieci swojej epoki, czyli dzieci Internetu, poznali się najpierw wirtualnie, za pośrednictwem musiccv - portalu dla muzyków. To tam Oskar i Arek umówili się na pierwszą próbę. Oskar miał dołączyć do zespołu, który tworzyli Arek i Marek. A tak się złożyło, że na spotkanie przyszedł także jego kumpel - Tomek, który, jak niedługo się okazało - był brakującym ogniwem w tworzeniu zespołu. Już pierwsze próby zaowocowały stworzeniem kilku kawałków, które zespół do dziś gra na koncertach w nieco zmienionej formie.
Muzyka Dead Gentlemen to kompromis pomiędzy czterema zupełnie różnymi podejściami do muzyki: Arek to fan metalcore’u, i właściwie każdego brzmienia z wykopem, największym konikiem Marka jest nu-metal, Oskar zaczynał śpiewać w kapelach punkowych, zaś Tomek jest w trakcie szkoły muzycznej na kontrabasie. Mieszanka ta daje nową, ciekawą jakość.
Po ponad roku grania i wielu ciepło przyjętych koncertach w Toruniu i Bydgoszczy zespół nagrał swoje pierwsze demo, zawierające trzy utwory: dynamiczny „Flying In The Clouds”, lekko bluesujący „Walking Down The Street” i ich najnowsze dzieło „The End”.

Więcej: http://www.myspace.com/deadgentlemenband


Luminous Flesh Giants
Bydgoski zespół grający instrumentalny progresywny metal. Grają od lat '90. Wielka gratka dla osób lubiących ciężkie granie z pomysłem.

Więcej: http://www.myspace.com/lfgband


Banau
BANAU to zespół rockowy z Torunia i Bydgoszczy, grający od 2007 roku. Brzmienie zespołu BANAU charakteryzują charyzmatyczne solówki i melodyjny barytonowy wokal. Zespół nie stroni również od wykonywania utworów mistrzów klasyki rocka.
Zespół ma na swoim koncie takie osiągnięcia jak m.in. Grand Prix poznańskiego Przeglądu Kapel Studenckich w Centrum Kultury "Zamek", "Czad Mikrofon" na festiwalu Amatorock w Chełmnie, wyróżnienie na przeglądzie Muzyki Mocnych Brzmień "KATAR 2009" w Toruniu, wyróżnienia na Gitariadzie w Aleksandrowie Kuj., 3 miejsce na Juwenaliowym Przeglądzie Muzycznym w Bydgoszczy, dwa 3 miejsca na Turnieju Akustycznej Muzyki 2009 i 2010 oraz liczne występy podczas innych konkursów i festiwali.
BANAU miał przyjemność występować na jednej scenie z takimi zespołami jak m.in.: Kult, Kombii, Happysad, Lao Che, Obstawa Prezydenta, Armia, Sofa, The Bill, Touch&Go, Radio Bagdad, Chainsaw, Farben Lehre.
W listopadzie 2009 roku zespół BANAU zagrał koncert w studiu Polskiego Radia PiK, który był transmitowany równolegle na antenie radia.
Zespół ma już za sobą ponad 100 występów, a na początku 2010 roku BANAU został rekordzistą w skali kraju pod względem ilości zagranych koncertów podczas jednego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zagrał ich aż dziewięć.
W sierpniu 2010 roku zespół wystąpił w trzecim programie Telewizji Polskiej, prezentując swoje utwory.
Streszczeniem brzmienia zespołu BANAU, jest nagrana w 2009 roku płyta "ADHDEMO", z której to utwory były już prezentowane w kilku rozgłośniach radiowych oraz gościły na listach przebojów.

Strona Internetowa: http://www.banau.pl
Profil z muzyką: http://www.myspace.com/banau
Profil z filmikami na YouTube: http://pl.youtube.com/zespolbanau

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License