Blok konkursowo-turniejowy

Konkursy i turnieje, które specjalnie dla Was zostały przygotowane na Copernicon 2010!

GODZINOWA ROZPISKA BLOKU KONKURSOWO-TURNIEJOWEGO (klik...)

Turnieje

Wielki Turniej szlacheckiej gry karcianej VETO!

Najlepsi gracze, wspaniałe nagrody na imprezie na której musisz po prostu być! Jeśli jesteś odważny, honorowy, pragnący krwi niewiernych, chciwy czy po prostu ciekawy PRZYJEDŹ na ten TURNIEJ! szczegóły...

Turniej gry karcianej Grunwald -- Walka 600-lecia!

Dariusz Domagalski wraz z organizatorami Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon 2010" oraz Narodowym Centrum Kultury wszem i wobec wieść rozgłaszają o turnieju niecodziennym, który w murach starego krzyżackiego grodu - Toruń - odbywać się będzie. O tytuł Mistrza Twierdzy Toruń w szranki staną rycerze pod Grunwaldem ongiś walczący. szczegóły...


Turniej o tytuł "Mistrza Twierdzy Toruń"

Mistrz Twierdzy Toruń nadchodzi! To Wy zdecydujecie kto nim zostanie, Wy wybierzecie Mistrza. Mistrz może być tylko jeden! Turniej o tytuł Mistrza Twierdzy Toruń niniejszym uważamy za otwarty! Turniej o tytuł najlepszego Mistrza Gry Festiwalu "Copernicon 2010"!


Nauka i turniej gry Pnącza (Mateusz „JAskier” Pitulski)

Pnącza to logiczno-strategiczna gra planszowa dla dwóch osób. Gracze wcielają się w role kompletnie znudzonych ogrodników, eksperymentujących z „małym chemikiem” w zapomnianym przez wszystkich ogrodzie. Zabawa chemikaliami szybko przeradza się w rywalizację - kto wyhoduje bardziej zmutowane pnącze i tym samym pognębi rywala. Tylko jeden z nich może wygrać. Czy będziesz to ty? Pnącza to najgłośniejsza ubiegłoroczna, polska, darmowa gra typu PnP (print and play). Turniej prowadzony przez autora gry.


Nauka i turniej gry Skoki Narciarskie (Mateusz „JAskier” Pitulski)

Skoki Narciarskie, to gra polegająca na… – skokach narciarskich! Banalny tytuł, do którego wymagana jest jedynie umiejętność pstrykania palcami (w skoczka). To już czwarte zawody pucharu Torunia ;) Poprzednie odbywały się na Toruńskich Dniach Fantastyki 2009, BallConie II i Juwenaliowym Planszowaniu.


Turniej RISK eliminacje (Adam Jakubowski — Gdański Klub Fantastyki)

Turniej gry strategicznej Ryzyko. Limit uczestników to 11 osób (może się zwiększyć w przypadku dostarczenia większej ilości egzemplarzy gry).
Zasady: Klasyczne Ryzyka z zastrzeżeniem, że ze zdobytego już terytorium nie wolno atakować w danej rundzie kolejnych (To są armie napoleońskie, nie współczesne!). Limit czasu na rundę 1h 55min. Do finałów awansuje 2 zwycięzców z każdej gry. Drugie miejsce zostanie rozstrzygnięte przez wielkość wzmocnień otrzymywanych co turę. Przed turniejem istnieje możliwość nauki zasad.


Turniej RISK finały (Adam Jakubowski — Gdański Klub Fantastyki)

Turniej gry strategicznej Ryzyko - finały. Zasady: Klasyczne Ryzyka z zastrzeżeniem, że ze zdobytego już terytorium nie wolno atakować w danej rundzie kolejnych (To są armie napoleońskie, nie współczesne!). W finale spotyka się zwycięzcy (po 2 osoby) każdej z rund eliminacyjnych. Czas gry 1h 55min. Kolejne miejsca wyłaniane są przez sędziego na podstawie wielkości dostaw oraz możliwości ich utrzymania (wielkości armii). Niesportowe zachowanie może skutkować karami, w turniejach chodzi o dobrą zabawę!


Wielki Turniej o KORONĘ WŁADZY — eliminacje (Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon)

Turniej gry przygodowej Talisman: Magia i miecz. Limit uczestników to 6 osób na rundę (może się zwiększyć w przypadku dostarczenia większej ilości egzemplarzy gry). Rozgrywamy 3 rundy.
Zasady: Do finału przechodzą dwaj najlepsi gracze rundy eliminacyjnej — automatyczny awans uzyskuje zdobywca Korony Władzy w rundzie eliminacyjnej i drugi najlepszy gracz pozostały na planszy, lub dwóch najlepszych graczy jeśli upłynie czas rozgrywki. Limit czasu na rundę 2,5 godziny. Drugie miejsce zostanie rozstrzygnięte poprzez porównanie "kart postaci" pozostałych graczy.


Wielki Turniej o KORONĘ WŁADZY — finały (Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon)

Turniej gry przygodowej Talisman: Magia i miecz. Limit uczestników — 6 osób. Zasady: Koronę Władzy zdobywa gracz, który sięgnie po nią w czasie rozgrywki lub najlepszych z graczy w przypadku upływu limitu czasu. Limit czasu w finale wynosi 3 godziny.


"Snot-Ball"

ErpeGowcu! Wyjdź z ciemnej sesyjnej klitki, rusz tyłek z prelekcji, zagraj z nami w snota! O co w tym wszystkim chodzi? Dwie drużyny, uzbrojone w bezpieczną broń i własne (lub cudze) kończyny starają się wbić piłkopodobny przedmiot do bramki przeciwnika. Wszystko wydaje się proste, dopóki na boisku nie pojawi się troll, posiadacz 2-metrowej maczugi. Wtedy dopiero boisko zamienia się w prawdziwe pole walki. Zapraszamy zarówno całe drużyny (6-7 osób), jak i samotnych jeźdźców. Graj! Walcz! Przeżyj! No i ubij nagrodę i zdobądź trolla…czy jakoś tak.

Prowadzenie: Mariusz "Mario" Majchrowski,
Czas trwania: 1 godzina


Magic: The Gathering Planeswalker's Days: Grand Prix Trial Bochum (szczegóły...klik)

Eliminacja do prestiżowego turnieju Grand Prix odbywającego się w Bochum (Niemcy) w dniach 30-31 października 2010 r. Zwycięzcy tego turnieju otrzymują prawo startu w prestiżowym Grand Prix Bochum 2010 z trzyrundowym "bye". Oznacza to, iż wchodzą do turnieju dopiero w czwartej rundzie, od razu z kompletem puntów za pierwsze 3 rundy!

Organizator: Piotr Budziak (Wszystko gra!), Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon 2010";
Sędzia: Witold Waczyński lvl1;
Data: 16 października 2010 r., zapisy od godziny 10.00;

WWW cyklu GP: http://www.wizards.com/default.asp?x=grandprix


Magic: The Gathering Planeswalker's Days: Grand Prix Trial Florence (szczegóły...klik)

Eliminacja do prestiżowego turnieju Grand Prix odbywającego się we Florencji (Włochy) w dniach 27-28 listopada 2010 r. Zwycięzcy tego turnieju otrzymują prawo startu w prestiżowym Grand Prix Florence 2010 z trzyrundowym "bye". Oznacza to, iż wchodzą do turnieju dopiero w czwartej rundzie, od razu z kompletem puntów za pierwsze 3 rundy!

Organizator: Piotr Budziak (Wszystko gra!), Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon 2010";
Sędzia: Witold Waczyński lvl1;
Data: 17 października 2010 r., zapisy od godziny 10.00;

WWW cyklu GP: http://www.wizards.com/default.asp?x=grandprix


Copernicon 2010 - Warmachine & Hordes 35pkt!

Niezwykły turniej Warmachine & Hordes! Wypasione nagrody! Genialne figurki i wiele wiele emocji! (szczegóły...klik)

Organizator: Piotr Budziak (Wszystko gra!), Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon 2010";
Sędzia: ;
Data: 16-17 października 2010 r., zapisy w sobotę od godziny 10.00;


Turniej Copernicon 2010 - Warhammer 40k

Niezwykły turniej Warhammer 40k! Niezwykłe emocje, fascynujące armie, nagrody, walka, zgiełk bitwy… (szczegóły...klik)

Organizator: Klub "Oko Terroru";
Sędzia: ;
Data: szczegóły wkrótce.


Turniej Copernicon 2010 - Infinity O12 - druga edycja

Niezwykły turniej Infinity O12 - druga edycja! Wypasione nagrody! Genialne figurki i wiele wiele emocji!

Organizator: Paweł Żuchowski;
Sędzia: ;
Data: 17 października 2010 r., zapisy od godziny 9.00;

Konkursy

"Konkurs na najlepszą relację z Tygodniówki 2010 i Coperniconu 2010"


ZAKOŃCZONY "Konkurs literacki"

Ah kto z nas nie sięgał po pióro by skreślić kilka słów? Kto z nas nie próbował pisać opowiadań, powieści? Dziś macie okazję sprawdzić się w konkursie, w którym nagrodą będzie publikacja zwycięskiego opowiadania w informatorze festiwalowym - Wasze opowiadanie może więc trafić do każdego uczestnika Coperniconu 2010. Pióra w dłoń!

Organizator: Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon 2010",
Info: szczegóły, regulamin i wszelkie informacje na tej stronie - klik,
Czas trwania: 16 lipca - 15 września 2010 r.


ZAKOŃCZONY "Konkurs plastyczny"

Konkurs plastyczny — doskonała okazja dla Was by się pokazać :) Wykonajcie pracę plastyczną (w dowolnej technice) w temacie "Fabryka Słów w Twierdzy Toruń" a być może nagroda główna (ekspozycja pracy na stronach Fabryki Słów, na terenie Coperniconu, na stronie Coperniconu, w informatorze Festiwalowym, 15 Koperników (waluta festiwalowa)) będzie wasza :) Warto sięgnąć po kredki i tworzyć. Serdecznie zapraszamy.

Organizator: Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon 2010", wydawnictwo "Fabryka Słów"
Info: szczegóły, regulamin i wszelkie informacje na tej stronie - klik,
Czas trwania: 1 sierpnia - 30 września 2010 r.


ZAKOŃCZONY "Konkurs na plakat "Coperniconu 2010"

Jedyna i niepowtarzalna okazja by pomóc nam w promocji Coperniconu w sposób niedostępny dla innych ;) Plakat wykorzystywany będzie na słupach ogłoszeniowych w Toruniu, poprzez zaprzyjaźnione organizacje w innych miastach oraz w komunikacji miejskiej w Toruniu. Planowany nakład to około 1000 sztuk - niepowtarzalna okazja by promować także Waszą twórczość. Pomożecie?

Organizator: Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon 2010",
Info: szczegóły, regulamin i wszelkie informacje na tej stronie - klik,
Czas trwania: 28 lipca - 31 sierpnia 2010 r.


"Growo i muzycznie"

Z pewnością znasz i cenisz muzykę z gier komputerowych. Wiesz, kim jest Soule i Uematsu, HellMarch rozpoznasz zawsze i wszędzie, podobnie jak motyw przewodni z Planescape:Torment. Jeśli tak, to przyjdź i zgaduj, z jakich gier pochodzi kilkadziesiąt utworów różnych wykonawców.

Prowadzenie: Łukasz "Salantor" Pilarski,
Info: konkurs multimedialny,
Czas trwania: 1,5 godziny.


"Intro, outro, gameplay"

Jesteś graczem? Lubisz nieco starsze, dobre gry? Pamiętasz czasy, gdy namiętnie grało się w pierwsze Diablo, a Warcraft II uznawany był za najlepszy w swej kategorii? Zatem przyjdź i spróbuj podać jak największą liczbę tytułów prezentowanych gier. Wszystko na podstawie filmików.

Prowadzenie: Łukasz "Salantor" Pilarski,
Info: konkurs multimedialny,
Czas trwania: 1,5 godziny.


"Konkurs Ogólnofantastyczno-literacki"

Frodo, Podpalacze Mostów, Diuna, Miecz Prawdy, Smoczy Jeźdźcy, Sokoli Bracia, Zann, Kłamca, Mortimer, Fundacja, Koło Czasu… Jeżeli któreś z nazw/imion/tytułów Ci coś mówią to może znaczyć, że konkurs ten jest dla Ciebie. Prosta formuła: pytanie-odpowiedź i unikanie pytań o nazwy własne (oraz fakt, że to już chyba 5 edycja tego konkursu) zapewni Wam drodzy uczestnicy dawkę pozytywnych emocji. A może nawet uda Wam się odpowiedzieć na jakieś pytanie? :P

Prowadzenie: Piotr Żygadło,
Czas trwania: 2 godziny.


"Konkurs łuczniczy"

No co? Konkurs na Robin Hooda :D Link do regulaminu konkursu zostanie podany w terminie późniejszym.

Prowadzenie: Sebastian 'Rumcajs' Basierski, Magda 'Limbaradiel' Kunicka,
Czas trwania: 2 godziny.


"Konkurs battlestarowocapricański"

Battlestar Galactica, Caprica — co wiesz o serialach, uniwersum, postaciach? Czy jesteś gotów zmierzyć się ze swoją wiedzą i innymi uczestnikami? Kto wygra? Czy poddacie Ziemię Cylonom? :) Zapraszam na konkurs wiedzy o serialach Battlestar Galactica oraz Caprica.

Prowadzenie: Piotr "Pirat" Panecki
Czas trwania: 1-2 godziny.


"Konkurs wiedzy o Harrym Poterze"

Wszystko co wiecie o SAMI-WIECIE-KIM ale boicie się podzielić :) Konkurs wiedzy zarówno z zakresu książkowego, jak i filmowego. Bo Magia to Potęga!

Prowadzenie: Katarzyna Orłowska
Czas trwania: 1 godzina.


"Konkurs Wiedzy o Świecie Mroku"

Potrafisz wymienić wszystkie transmutacje stworzonych? Wiesz jak nazywają się typy memento Pożeraczy Grzechów i jakimi mocami można odegnać Abnumericusa? Jeśli myślisz, że wiesz wszystko o Świecie Mroku przyjdź i sprawdź się w naszym konkursie.

Prowadzenie: Redakcja World of Darkness Asylum,
Czas trwania: 1 godzina,


"Jaki to horror?"

Oglądasz całymi nocami horrory? Masz nad łóżkiem wielki plakat z Freddym Kruegerem? Jesz surowe mięso? Ten konkurs jest dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich miłośników kina grozy.

Prowadzenie: Tomasz "Sir Jedi" Wojnowski,
Czas trwania: 2 godziny,


"Konkurs bajania"

Lubisz snuć dziwne, czasem straszne, i ciekawe opowieści? Zapraszamy Cię na konkurs bajania, w którym posłuchasz opowieści innych uczestników, poczęstujesz nas opowieścią swoją… Straszno, śmieszno, ciekawie - niczym trubadur Jaskier zabłyśniesz na firmamencie :)

Prowadzenie: Oskar "Osaka" Mieczkowski,
Czas trwania: 2 godziny,


"Konkurs wiedzy o "Sadze o Ludziach Lodu" Margit Sandemo"

Dwuczęściowy (pisemny i ustny) konkurs sprawdzający wiedzę z "Sagi o Ludziach Lodu". Część pisemna wyłoni najlepsze osoby, które zmierzą się w części ustnej, w której do wyboru będą pytanie o różnym stopniu trudności.

Prowadzenie: Weronika Piątek 'Lily', Aleksandra Pęcherek, Inez Kohls, Paulina Stefańska 'Halcatra',
Czas trwania: 2 godziny,


"Konkurs wiedzy o historii i legendach Torunia"

Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon 2010 to nie tylko gry i zabawy. Zależy nam również, aby uczestnicy wynieśli z tej imprezy również wiedzę. Dlatego też postawiliśmy sobie za cel podzielenie się z uczestnikami tego konkursu informacjami, jakie sami posiadamy na temat miasta i jego legend. Przygotowaliśmy dla Was zestaw pytań na ten temat. Zaskoczcie nas swoją wiedzą i pozwólcie wierzyć, że nie zanikła u Was chęć do zdobywania nowych informacji. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Prowadzenie: Elżbieta "Bluszczyk" Adamczyk, Jarosław "Hamlet" Kuczyński,
Czas trwania: 3 godziny,


"Konkurs umierania i innych mniej ważnych czynności pt. "Mamo, tato jestem w pralce""

Zagrajcie, lub bądźcie sobą, ale pokażcie nam jak wspaniale potraficie się bawić. Sprawcie, aby jurorzy patrząc na was umierających widzieli tą niewidzialną ścieżkę krwi jaką za sobą zostawiacie… Kochając, pokażcie, że stolik z kulą do losowania jest jedynym, najbardziej wartym tego uczucia… :)

Prowadzenie: Elżbieta "Bluszczyk" Adamczyk, Jarosław "Hamlet" Kuczyński,
Czas trwania: 2 godziny,


"Konkurs Honorverse"

Jesteś fanem Davida Webera? Wiesz kim jest Honor Harrington? Pamiętasz co zdarzyło się na placówce Basilisk i wiesz jak uciec z Piekła? Przyjdź i spróbuj swoich sił. Obiecuję nie pytać o specyfikacje okrętów.

Prowadzenie: Kinga "Lashana" Jastak,
Czas trwania: 2 godziny,


"Improwizacja"

Czas na szaloną imprezę! Dwóch uczestników opuszcza salę. Reszta losuje role i wybiera konwencję. Konkurs na odgrywanie i zgadywanie. Jeżeli widzieliście „Whose line is it anyway” to jest zabawa dla was. A jeżeli nie widzieliście to tym bardziej powinniście spróbować.

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer,
Czas trwania: 2 godziny,

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License