Blok LARPowo - Jeepformowy

Poniżej znajdziecie opisy LARPów i Jeepów, które odbędą się na naszym Festiwalu. Lista i opisy są stale aktualizowane. Zapraszamy do ponownych odwiedzin.

GODZINOWA ROZPISKA BLOKU LARP/Jeepform (klik...)

Jeśli chcesz zgłosić nam punkt programu kliknij tu i wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe :)

Jeepform

"Kochany Wuj"

Nasz kochany wuj umarł! Był obrzydliwie bogaty, dlatego też pojawiły się plotki, że parę osób mogło mu pomóc w szybszym zejściu z tego świata..Detektywi zajmują się tą sprawą a reszta rodziny czeka zniecierpliwiona na werdykt i podział majątku…

Prowadzenie: Jaśmina Dzas Kotlare,
Czas trwania: 2,5 godziny,
Ilość graczy: 8 + 2/3 statystów.


"UPGRADE"

Kilka par bierze udział w nietypowym reality show. Stawką jest wyjazd do luksusowego kurortu na Karaibach, a także możliwość zmiany partnera. Wszystko to na żywo, przed kamerami, ku uciesze całego kraju. UPGRADE to gra skandynawskich mistrzów świetnie prezentująca techniki i tricki używane w Jeepform.

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer
Czas trwania: 4 godziny,
Ilość graczy: 10,
UWAGA: Widownia mile widziana – gra toczy się w ciekawy, filmowy sposób i niezłą zabawą jest samo oglądanie gry.


"Telefon"

Jesteś sam w wielkim mieście. Ty i telefon. Pusty dom, mrok na schodach. Kolejny dzień mija. Praca, komputer, sen. Jesteś sam jak wielu innych podobnych tobie. Ty i telefon. W pustym mieszkaniu, w pustej dzielnicy. Zapraszamy na historię o samotności, morderstwie, łowcy i ofierze. Czy uda się powstrzymać psychopatę? Czy noc pochłonie kolejną ofiarę? Przekonaj się sam. Wystarczy zadzwonić. Ciekawe kto odbierze? Telefon to wyjątkowa gra, gdzie każdy tworzy swoją historię. Publiczność mile widziana!

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer
Czas trwania: 3 godziny,
Ilość graczy: 6.


"Powrót do przyszłości"

Jacek i Agata mają 20 lat i próbują powstrzymać czas. On kochał ja ponad życie. Ona zginęła w wypadku. Tylko cudowna maszyna czasu może powstrzymać nieszczęście. Jacek i Agata mają 30 lat i próbują powstrzymać czas. Ona nie chciała by się zabił. Tylko dziwaczna maszyna czasu może powstrzymać samobójcę. Jacek i Agata mają czterdzieści lat. Oboje giną. On chce zawładnąć światem. Ona powstrzymać go. Tylko przeklęta maszyna czasu pozwoli wygrać Jackowi lub Agacie. Zapraszamy na szalona zabawę czasem! Publiczność mile widziana!

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer
Czas trwania: 3 godziny,
Ilość graczy: 6.


"Jeepform na życzenie"

Telewizyjny show? Opowieść o duchach w motelowym pokoju? Gonitwa z czasem kilku wersji tych samych osób? Opozycjoniści próbujący przechytrzyć aparat bezpieczeństwa? Morderca łowiący ofiary za pomocą telefonu? Do was należy wybór w co zagramy. Publiczność mile widziana!

Możliwe scenariusze to:

Upgrade – telewizyjny show o zmienianiu partnerów.
Rozmowa Kontrolowana – telefoniczny spisek w czasie stanu wojennego
Poprzedni Mieszkańcy – opowieść o miłości i morderstwie w motelowym pokoju z udziałem duchów.
Telefon – morderca i ścigający go policjant. A cały pościg dzieje się na infolinii dal samotnych serc.
Powrót do przeszłości – Jacek i Agata w trzech różnych wersjach czasowych. Za pomocą maszyny czasu próbują zmienić samych siebie. Zapraszamy na szalona zabawę czasem!

Prowadzenie: Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer
Czas trwania: 3 godziny,
Ilość graczy: 4-10.

LARPy

„Vindicta”

Stała przywiązana do pala. Na dole cierpliwie czekał stos suchego drewna. Kat zapalał już pochodnie, z beznamiętnym wyrazem twarzy. W tłumie podniosła się wrzawa, z jednego końca poleciał kamień, z drugiego bezosobowy krzyk: „Wiedźma!” Nagle, od strony stosu, wzleciał do góry szary motyl. O barwach nijakich i zgaszonych, jakby koloru uschniętych liści. Ale nikt nie zwracał na niego uwagi, wszystkie twarze zwrócone były w stronę północy, skąd dobiegał tumult kopyt. Wielu kopyt. Widowisko zostało przerwane, zbiegowisko rozpędzone.

Lochy. Ciemne, zimne i okrutne. Co tu robisz, jak się tu znalazłeś? Nie wiesz. Pamiętasz tylko zbiegowisko i krzyk. Nikt nie wyjaśnił Ci powodów. Tylko Ty i głucha pustka. Czy kiedykolwiek stąd wyjdziesz? Być może. Czy oszalałeś? Na pewno. Zabawa dopiero się zaczyna!

Prowadzenie: Beata "Ariien" Bąkowska,
Ilość graczy: do około 15 osób,
Stroje: mile widziane łachmany (ubiór więzienny) ewentualnie stroje fantasy, średniowieczne (XIV wiek),
Czas trwania: 3 godziny.


Groza prastarego lasu"

Był czas, kiedy bogowie żyli wśród ludzi. Był czas, gdy zabłąkany wędrowiec, jeśli tylko miał takie życzenie, mógł zagłębić się w mroki lasu i wymówić ich imię. A oni przychodzili. Z biegiem czasu wiele imion boskich odeszło w niepamięć, zostały tylko nieliczne. Gromowładne i straszliwe imię Wielkiego Światowida osławione jest wszem i wobec, a kult jego nigdy nie ustaje. Cóż powie wszechwładne bóstwo na świętokradztwo, jakie sie wydarzyło, na kradzież świętego posążka? Czy okaże swój gniew, czy ukaże winnych?

W świątyni bóstwa odbędzie się wiec, a na nim zostaną podjęte wszelkie decyzje związane z niewybaczalnym świętokradztwem, a także ustalenia dotyczące wszelkich potworów i innego szatańskiego pomiotu nękającego wieś w ostatnim czasie. Drżyjcie wrogowie Światowida, wasze dni są policzone!

Prowadzenie: Beata "Ariien" Bąkowska,
Ilość graczy: do około 15 osób,
Stroje: mile widziane z wczesnego średniowiecza,
Czas trwania: 3 godziny.


Blood-Trek"

Jest rok 2436. Ludzie wyruszyli w kosmos - daleko poza nasz układ słoneczny. Także wampiry postanowiły eksplorować Wszechświat - by urzeczywistnić swoje odwieczne marzenie - znaleźć słońce, które ich nie zabije.Ze statku matki - Wieczna Wędrówka wyruszył zwiadowczy statek Centurion V na rekonesans nowo odkrytej planety należącej do gwiazdy Tau X778A. Na pokładzie znajdowała się standardowa załoga - 10 wampirów (dowódca wyprawy, zastępca dowódcy, 3 oficerów naukowych, 2 oficerów technicznych, specjalista od Pierwszego Kontaktu i 2 komandosów) oraz 2 ludzi z hodowli (tzw. HR+ - Human Resources) - jako źródło świeżej krwi. Nikt nie przewidział nadlatującej mini asteroidy, która uszkodziła jeden z silników. Musieliście awaryjnie lądować na tej planecie. Podczas lądowania zostały uszkodzone wszystkie urządzenia pomiarowe, padło zasilanie - a tym samym krew w chłodziarce już nie nadaje się do niczego… (już wiecie po Wam HR+…). Pytacie co z łącznością? Chyba coś urwało wam antenę… Macie dużo rannych i chyba za mało krwi, by wszyscy mogli przeżyć do powrotu na Wieczną Wędrówkę. Pozostaje tylko rozejrzeć się po nowej planecie. A właśnie - zapomniałem powiedzieć, że jest dzień…

LARP w konwencji SF, traktujący z przymrużeniem oka o wampirach, eksploracji kosmosu i Starterku (uprzedzam - teleportacji nie będzie :) ). Przydadzą się Wam umiejętności takie jak wola przetrwania, umiejętność życia na krawędzi oraz umiejętność dysponowaniem wyczerpującymi się zapasami. Tak wiadomych i niezbędnych cech jak knucie intryg nie muszę wymieniać.

Prowadzenie: Mateusz "Uhanimar" Zachciał, Joanna Zachciał,
Ilość graczy: do około 11 osób,
Stroje: stroje a’la konwencja SF, można wzorować się Star Trekiem,
Czas trwania: 3 godziny.


Blood-Trek 2"

Kwatera dowództwa Pokładu V., Wieczna Wędrówka - statek matka, dziennik Dowódcy.

To miał być kolejny spokojny dzień w Dowództwie Pokładu V. Niestety…

Wpierw pojawił się komunikat o zbliżającym się statku obcych - Nieznany Gatunek! Statek nie odpowiadał na wezwania, tylko wysłał mały krążownik, który właśnie wybrał lądowisko na Pokładzie V. Pech…

Krążownik obcych lądując rozbił się. Obcy przeżył, tak nam się przynajmniej wydaje bo pierwszy raz widzimy taką istotę. Oby przeżył bo statek obcych nie wygląda na bezbronny, a wręcz przeciwnie - lepiej uzbrojony niż Wieczna Wędrówka.
Wydarzenie to zostało rozdmuchane na cały pokład, pogarszając nastroje mieszkańców.
Obcego natychmiast przetransportowaliśmy do Modułu Szpitalnym, oddając go w ręce specjalistów.

Nadal nie możemy połączyć się z Obcymi…

Nadchodzi kolejny komunikat: 7. komórka FHR+ działa na waszym pokładzie - Rozkaz: zlikwidować wywrotowców - szybko!

Nastroje społeczności wampirzej są na skraju wyczerpania (wiadomości o FHR+ nie wywołują najlepszych nastrojów). Grozi to wybuchem zamieszek, a nawet buntem. Są bardzo niespokojni o to co teraz z nami będzie.

Tak więc stoję ze swoim sztabem nad pulpitem sterowniczym i próbujemy opanować sytuację…

Dowódca 5. Pokładu

FHR+ - czyli Free Human Resources (uwolnić ludzkie zapasy). Ruch oporu powstały na wampirzym statku pokoleniowym o nazwie Wieczna Wędrówka. Budzący strach i przerażenie wśród wampirzej społeczności - ze względu na swoje szczególne okrucieństwo.
Źródło: VampPedia

Prowadzenie: Mateusz "Uhanimar" Zachciał, Artur "Art" Kirczuk, Joanna Zachciał,
Ilość graczy: do około 11 osób,
Stroje: stroje a’la konwencja SF, można wzorować się Star Trekiem,
Czas trwania: 3 godziny.


Kukułcze Gniazdo 2 - Herosi"

Budzisz się na pięknej łące. Nic nie pamiętasz. Nie masz żadnych wspomnień. Czujesz się wspaniale.
Wiesz tylko jedno - jesteś Super Bohaterem - herosem, którego nikt nie pokona. Rozglądasz się dookoła po łące i twoja uwagę przykuwa jedna rzecz - drzwi…

Prowadzenie: Mateusz "Uhanimar" Zachciał, Mariusz "Mario" Majchrowski, Kuba "Mefi" Fijałkowski
Ilość graczy: 10-15 osób,
Stroje: stroje codzienne,
Czas trwania: 3 godziny.


Shadows of Toruń: Początek"

Wszystko dzieje się w roku 1987, kiedy to w Toruniu zjawia się Towarzystwo ds. Badań Paranormalnych. Organ upadającej władzy ludowej, która w istotach nadnaturalnych widzi jedyną okazję przetrwania w niezmienionej formie. Wszystkie nadnaturalne istoty zamieszkujące Toruń są mocno zaalarmowane. Co to będzie? Zdają się szeptać młodzi Spokrewnieni, nadal obawiający się bezpieki. Czy to nie szansa? zastanawia się w swojej piwnicy ceremonialny mag, który nigdy nie posiądzie prawdziwej mocy. Wycie wilków unosi się wraz z miejskim smogiem. Tylko Przebudzeni zdają się ignorować tę sytuację. Czy trzymają jakiegoś asa w rękawie?

W Toruniu od września rusza LARP "Shadows of Toruń". Jako Storryteller tej opowieści chciałbym zaprosić miłośników LARPów na festiwalową odsłonę tejże dramy. Wystąpić może w nim każdy, bez względu na to, czy bierze udział w cyklicznej dramie, czy nie. Będzie to LARP dziejący się w kilku miejscach naraz - przygotujcie się do nocnych wędrówek po toruńskiej starówce.

Prowadzenie: Osaka Mieczkowski
oraz Andrzej Ziółkowski, Macias Iwaniuk i Seba "Rumcajs" Basierski
Ilość graczy: 30-50
Stroje: lata 80., Polska, jednak w konwencji neo-gotyckiego horroru.
Czas trwania: 4 godziny.


Po prostu Miss"

Proszę Państwa, nadszedł już czas, by specjalnie dla Was uchylić rąbka tajemnicy.
Podczas imprezy Copernicon 2010 zostanie uroczyście otwarta pierwsza edycja trzymającego w napięciu konkursu. Nasze uczestniczki odkryją najskrytsze zakamarki swych dusz. Będą gorące krzesła, chwile prawdy i nasze gwiazdy na kruchym lodzie. Wielkie pieniądze i jeszcze większe emocje.

Przed Państwem i dla Państwa - specjalnie dla Państwa…

… tylko w Nova TV…

Konkurs MISS HIV POLAND 2010!

Larp luźno związany z konwencją Hospiterror. Dzieje się w studiu telewizyjnym. Nic dodać, nic ująć. Kamery, światła, gorąca atmosfera!

Prowadzenie: Krzysztof "Shaman" Chmielewski
Ilość graczy: 9
Stroje: nie wymagane, chociaż może być gwiazdrosko, konwencja w wariacji psychologicznej
Czas trwania: 4 godziny + 1 godzina briefing
Uwaga specjalna: LARP tylko dla graczy dojrzałych.


Arcanum: Wystawa"

Szanowne Panie, Szlachetni Panowie, mam zaszczyt zaprosić Państwa na Wielką Wystawę Nauki i Techniki, podczas której najznamienitsi inżynierowie zaprezentują Państwu swe wspaniałe i przedziwne machiny parowe i wszelkie inne zadziwiające wynalazki. Wystawa połączona jest z konkursem na najznamienitszą machinę, na najlepszych konstruktorów czekają nagrody.
Serdecznie zapraszamy! Z pozdrowieniami, Gilbert Bates, organizator Wystawy. PS: Magom wstęp surowo wzbroniony!

Stroje w klimatach fantasy i steampunk mile widziane. Ewentualnie strój wieczorowy. W razie możliwości proszę o przyniesienie z sobą następujących przedmiotów:
puste butelki, kartony, słoiki, kable, stary sprzęt elektroniczny oraz inne, powstałe w wyniku konwentowej egzystencji śmieci.

Prowadzenie: Mariusz "Mario" Majchrowski
Ilość graczy: b/d
Stroje: Stroje w klimatach fantasy i steampunk mile widziane. Ewentualnie strój wieczorowy.
Czas trwania: 4 godziny


Scarface"

Z chwilą śmierci Tony'ego Montany po ciemnej stronie Miami pojawiła się dziura po jego imperium. Do znanego wszystkim "Babilonu" zjeżdżają się najwięksi przywódcy gangów, którzy przez długi czas musieli pozostawać w cieniu Człowieka z Blizną. Dziś spotykają się, by na nowo rozdzielić pomiędzy siebie wpływy w mieście. Czy powinni obawiać się zemsty zza grobu?

LARP jest kontynuacją historii opowiedzianej w filmie "Scarface" z 1983 roku. Stroje mile widziane, lecz nie są obowiązkowe. Znajomość filmu również.

Prowadzenie: Mariusz "Mario" Majchrowski
Ilość graczy: b/d
Stroje: Stroje mile widziane, lecz nie są obowiązkowe.
Czas trwania: 3 godziny


Luna"

Postęp technologii w minionym wieku był bardzo gwałtowny. Człowiek dojrzał do podbicia kosmosu. Pod koniec roku 2112 NASA planuje ukończenie budowy wielkiego pojazdu kosmicznego, który ma zabrać starannie wyselekcjonowaną załogę w celu kolonizacji Marsa. W międzyczasie, prowadzony jest program mający na celu wyłonienie załogi statku. Liczba kandydatów do załogi liczona jest w setkach tysięcy. Wybranych zostanie zaledwie tysiąc. Poszczególne grupy rozmieszczane są bazach na Księżycu, jedynym do tej pory opanowanym ciałem niebieskim poza Ziemią. W owych stacjach badane są różne czynniki mające wpływ na zachowanie się ludzi. Ci, którzy pozytywnie przejdą wymagający pobyt w bazach zostaną zakwalifikowani do następnego etapu…

Prowadzenie: Sebastian 'Rumcajs' Basierski
Ilość graczy: b/o
Stroje: dowolne
Czas trwania: 4 godziny
Uwaga specjalna: LARP tylko dla graczy dojrzałych.


Sic semper tyrannis"

Wielka Wojna Ojczyźniana zakończyła się siedem lat temu. Młode wilki w Partii i w wojsku poznały smak władzy i zachodniej "dekadencji". Na monolicie, jedynej słusznej, prawdy o walce klasowej pojawiają się niepokojące pęknięcia. Wybucha "Spisek lekarzy", którzy próbują otruć najważniejsze osoby w Partii. NKWD zostaje spuszczone ze smyczy, ciężarówki pełne ludzi opuszczają Moskwę i powracają do niej puste. Po korytarzach Łubianki ponownie niesie się echo wystrzałów. W najwyższych kręgach władzy słychać jedno słowo, które napawa strachem wszystkich.Czystka….

Jest 1 marca 1953. W swej daczy w Kuncewie około 15 km od Moskwy, Generalissimus, Przywódca i Ojciec Narodu ulega "wylewowi krwi do mózgu". Szef ochrony Łozgaczew telefonicznie powiadamia Berię i innych o stanie dyktatora. Czarne wołgi przywożą najważniejszych dostojników… Oto noc gdzie wszystko się zmienia, gdy na nowo rozrysuje się strefę wpływów.
Sic semper tyrannis!

Prowadzenie: Gniewko Kozłowski
Ilość graczy: około 15
Stroje: mile widziane stroje z epoki :)
Czas trwania: 3 godziny


„Le Circus de Grotesque (Świat Mroku/Wampir: Requiem)”

Mesdames et Messieurs! Jeśli macie nerwy ze stali, jeśli umiecie trzymać żołądki na wodzy, zapraszamy do Cyrku Groteski! Tylko u nas zobaczycie Paskudne Karły! Ludzi zamieniających się w drzewa! Dwugłową monstrualną damę! Et le Grande Finale: straszliwy Książe Nosferatu!

Prowadzenie: Redakcja World of Darkness Asylum,
Ilość graczy: 15 - 22 osób,
Stroje: pasujące do konwencji, bez specjalnych wymagań
Czas trwania: 4 godziny.


„Spellnight: Na skraju wojny”

Dla położonego na granicy cywilizowanego świata królestwa Ellean nadchodzą mroczne czasy. Król z dnia na dzień czuje się coraz gorzej, a nadworni medycy są bezradni. Tymczasem nadchodzi posłaniec niosący straszliwe wieści. W ciągu najbliższych kilku dni, królestwo musi zdecydować, jaką role odegra w nadchodzących wydarzeniach. Zbliża się bowiem wojna, jakiej dotąd nie było. Jaka, która zasięgiem obejmie cały świat. I tak oto nadciąga wróg, którego miecz przecina kamień, w którego żyłach płynie rtęć i który nie potrzebuje magii, by zabijać tysiące. Zbliżają się mechy. Zbliża się technologia. Tymczasem na naradzie zjawiają się wszyscy doradcy króla, nawet Arcymag Ser-ar-an-u przyjdzie oddać swój głos. Czy gdy wyjdą na jaw wszystkie spiski i dworskie intrygi, królestwo będzie umiało podjąć jedną wspólną decyzję? Bo jeśli zatriumfuje chaos, wówczas wszyscy będą zgubieni…

Prowadzenie: Marcin "Selvan" Lasota, Kamil Łata
Ilość graczy: minimalnie 6, zalecane 8, gotowe role epizodyczne dla większej liczby postaci (do 12) - postaci można rezerwować wcześniej, kontakt gg 2672652 lub lp.2o|navles#lp.2o|navles,
Stroje: LARP w klimacie średniowiecznym, mile widziane stroje szlacheckie\dworskie, nie są jednak obowiązkowe,
Czas trwania: 3 godziny.


„Wy(u)cieczka Dla Dwojga [Neuroshima]”

LARP w konwencji Neuroshima. W małej knajpce 'Pod Pękniętą Głowicą', gdzieś na skraju świata, tuż przed samym Pograniczem, w której najlepiej byłoby ostatecznie uzupełnić wybrakowane zapasy przed dalszą podróżą, niekoniecznie w wyniku zbiegu okoliczności spotka się kilka niezupełnie przypadkowych osób, które przekonają się, że 'mieć' nie zawsze znaczy 'być'. I tylko dwie z nich będą mogły ruszyć w dalszą drogę…

Prowadzenie: Szymon 'Simon' Plechowski,
Ilość graczy: ok. 10 osób,
Stroje: charakteryzacja na klimat Neuroshimy mile widziana; ewentualne uzbrojenie: wyłącznie atrapy bez pocisków, broń biała niemetalowa!
Informacja: obsadzenie ról możliwe wcześniej poprzez kontakt z autorem (moc.liamg|rrahgis#moc.liamg|rrahgis),
Czas trwania: 3 godziny.


„Zmartwychwstanie”

Twoje życie nie było idealne? Nie zasłużyłeś by zostać zbawionym? To jeszcze nie koniec. Życie przeminęło, a teraz przyszedł czas na to by ponieść konsekwencje swoich czynów. Czy istanieje jeszcze chociaż odrobina nadziei? To się okaże. Ponoć to właśnie nadzieja umiera ostatnia. Czy zasłużysz na to by otrzymać drugą szansę?

Prowadzenie: Sebastian "Rumcajs" Basierski, Magda "Limbaradiel" Kunicka,
Ilość graczy: ok. 10 osób,
Stroje: pasujące do klimatu,
Czas trwania: 3 godziny.


„Płać za swoje grzechy”

Znasz może tą kapelę? Mają fajnego szkieleta jako maskotkę. Edie? Jakoś tak. Dawno temu nagrali taki kawałek, coś o dobrym i złym, jeden żyje dłużej, drugi krócej. Ja tam przesądny nie jestem, ale słyszy się to i tamto. Rozumiesz, takie bzdury z TV, karma i inny shit. Wysil swoją pamięć, przypomnij sobie momenty, w których coś zrobiłeś źle. Pomyśl o zadośćuczynieniu. oczywiście jeśli tylko chcesz. Wszystko zależy od ciebie, ale bądź pewien, że ja to zrobię.

Prowadzenie: Sebastian "Rumcajs" Basierski, Magda "Limbaradiel" Kunicka,
Ilość graczy: ok. 10 osób,
Stroje: pasujące do klimatu,
Czas trwania: 3 godziny.


„O krok od zjedzenia”

Jak zwykle znalazłeś się w niewłaściwym miejscu i czasie. Po ulicach grasują hordy wygłodniałych zombie, trwa najstraszliwsza wojna w dziejach ludzkości. W koło leżą strzępy ludzkich ciał, słychać krzyki i nawoływania pomocy. Jest gorzej niż w najgorszym koszmarze, a pośrodku tego wszystkiego ty… W tej wojnie nie jest ważna wygrana… Najważniejsze jest przetrwanie! Im dłużej przetrwasz tym bardziej jesteś wygrany…

Prowadzenie: Anna "nemezis" Grodzicka, Agnieszka "Nika Snape" Gosk,
Ilość graczy: ponad 20 osób,
Stroje: taki który może się zniszczyć, pobrudzić. Osoby grające zombie powinny być odpowiednio ucharakteryzowane (np. stare podarte ubrania, rozczochrane, umazane krwią),
Czas trwania: 3 godziny.


„Między Piekłem a Niebem”

Na Ziemi panuje chaos. Ludzkość świętuje i robi wiele niewyobrażalnych i dziwnych rzeczy. Od teraz wszystko stało się możliwe. Śmierć nie istnieje. Wszyscy stali się nieśmiertelni. W Internecie można znaleźć wiele propozycji konkursów na niewyobrażalnie wielkie sumy – warunek jest tylko jeden musisz znaleźć w jaki sposób można umrzeć.

Tylko nieliczne osoby wiedzą dlaczego tak się dzieje. ŚMIERĆ został porwany i zauroczony przez zwykłą śmiertelniczkę. Zakochany po uszy spełnia tylko polecenia swojej Pani. Z tego powodu najbardziej zawrzało w Niebie i Piekle. Brak nowych dusz, równa się brak pracy dla społeczności anielskiej i diabelskiej.

Zostaje zwołana rada nadzwyczajna pod przewodnictwem Św. Piotra. Zostali zaproszeni przedstawiciele 3 światów: Ziemi, Nieba i Piekła. W jej trakcie będą ważyć się losy światów. Śmierć musi powrócić na swoje stanowisko inaczej w niedługiej przyszłości nie starczy miejsca dla ludzi na ziemi jak i w całym wszechświecie. Piekło i Niebo zaś będą świecić pustakami. Trzeba przywrócić równowagę!

Gazety Piekielna, Niebiańska oraz Ziemska zostały opublikowane tutaj:
LJ LARPa: http://community.livejournal.com/pieklo_niebo
Facebooka: http://www.facebook.com/group.php?gid=113709695337602

Prowadzenie: Anna "nemezis" Grodzicka, Agnieszka "Nika Snape" Gosk,
Ilość graczy: 17-20 osób,
Stroje: Diabły na Czarno, Anioły na biało, Ludzie na kolorowo.,
Czas trwania: 3 godziny.


„Upiorny Szpital”

"Dzień dobry Państwu. Z racji na wczorajsze wydarzenia, zostajecie Państwo poddani kwarantannie. Nasz ośrodek stosuje nową metodę leczenia waszej częściowej amnezji… leczenie TRAUMĄ." LARP dla 10 - 12 graczy luźno osadzony w świecie Upiora.

Prowadzenie: Mateusz "Nekro" Appel, Gniewko Kozłowski,
Ilość graczy: 10-12 osób,
Stroje: nie jest wymagany,
Czas trwania: 3 godziny.


„Póki wódka na stołach!”

Późna jesień, lata 70., Kraków. Sala weselna, powietrze wypełnia zapach świeżo sprawionego świniaka, panowie proszą panie, orkiestra przeciera zapocone wódką czoła i chwiejnym krokiem rusza, by dobyc instrumentów. Towarzystwo wyraźnie podzielone, goście mierzą sie nawzajem wzrokiem. Nic dziwnego. On - intelektualista z domu z tradycjami, ona - kucharka z robotniczej dzielnicy. Historia jak z zachodniego romansu, ale z polskim zakończeniem. Mówię Ci, Roman, będzie z tego raban. Ale dosyć gadania, polej wódki, bo tu uschniem. LARP w realiach PRLu z niewielką niespodzianką, przyjdź, walnij kolejkę, uderz w parkiet, albo w szwagra, spotkaj starego kuzyna, wymień kontakty i uważaj, bo wróg Polski Ludowej nie śpi.

Prowadzenie: Maciej "Macias" Iwaniuk, Kokon Corp.,
Ilość graczy: ok. 20 osób,
Stroje: weselny ;),
Czas trwania: 3 godziny.


„The Jockey Club … czyli kto pierwszy ten lepszy!” [Wolsung]

Ekipa reporterów Daily Crystalograph dotarła już na miejsce! Znajdujemy się w Brightbay – nadmorskim kurorcie, miejscu wypoczynku wyższych sfer z całego Alfheimu! Dzisiaj rozpoczynają się największe Igrzyska Jazdy Konnej! Na hipodrom wyjdą dziś najwspanialsze konie z całej Wanadii, ale zwycięży najlepszy rumak!

Wyścigi urozmaicą zakłady bukmacherskie, spotkania towarzyskie oraz… długo wyczekiwanie zaręczyny!

Już dziś wśród gości widać wiele znanych i zamożnych osobistości, które przybyły tutaj przede wszystkim, aby obstawić gigantyczne pieniądze na swego faworyta, ale także by zobaczyć legendarne Czarne Diamenty, które mają zostać ofiarowane jako prezent zaręczynowy!

Redakcja DC z niecierpliwością czeka na rozwój wydarzeń i na bieżąco będzie raportować informacje z Brightbay!

Prowadzenie: Hanna „Alfar” Bielerzewska, Anna „Lathea” Brożyna — http://www.Noctem.pl,
Ilość graczy: ok. 30 osób,
Stroje: LARP w klimacie Wolsunga (fantasy steampunk),
Czas trwania: 3 godziny.


„Jam Twój sługa wierny”

Alasfar. Królestwo jak każde inne… Zaraz. Czemu na drodze leży burak? Czemu… Hej! Nie rzucajcie tym we mnie! Pomoocy! Wszystko potoczyło się tak szybko, że zanim zjedzono, rutynowo wystawne, śniadanie w komnatach królewskich, tłum już stał u wrót zamku. Tłuszcza zebrana z całego państwa domagała się swych praw, obniżenia podatków i, oczywiście, buraków – naturalnego dobrodziejstwa ziem Alasfar. Wy tymczasem znajdujecie się po tej gorszej stronie – zamknięci w podziemiach zamkowych słyszycie jedynie strzępy informacji. Bo kto by się kłopotał informowaniem sług o bieżących problemach? Przecie to polityka i nie macie się co w nią mieszać… Tak się co poniektórym wydaje. Jednak to wy tu coś znaczycie – jesteście wewnątrz jądra zmian. Wszystko zdaje się zmierzać do rychłego rozwiązania. Alasfar… Wy chyba też macie tu coś do powiedzenia?!

Prowadzenie: Joanna "Klema" Łodygowska, Baku,
Ilość graczy: ok. 10 osób,
Stroje: nie ma znaczenia,
Czas trwania: 3 godziny.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License