Manga Room

Informacje odnośnie wydarzeń, które będą miały miejsce w ramach bloku mangowym, wciąż są aktualizowane. Zapraszamy do ponownych odwiedzin.

GODZINOWA ROZPISKA BLOKU MANGA ROOM (klik...)

Origami

Warsztaty jakże tradycyjnej i starej techniki składania papieru. Będzie coś dla zupełnie początkujących, jak również co dla tak zwanych hardkorów ;) Prowadzenie: Mateusz „Hentai” Pospychała.


Dubbing PL w Anime

Prowadzenie: mistrzx.


Characters and their appeal

Analyzing Japanese manga and anime (ang.) Prowadzenie: Pan Yoshimasa Mizuo.


Moda na sukces w mandze

Czyli mangowe tasiemce. Prowadzenie: mistrzx.


Pepakura

Jeśli macie zdolności manualne i lubicie się bawić papierem i klejem to ta atrakcja jest dla Was. Będziemy sklejać zamki japońskie oraz małe słodkie stworki, i to wszystko z papieru :D Prowadzenie: Mateusz „Hentai” Pospychała.


Asian Cinema Night

Pokaz najnowszych produkcji prosto z Azji.


Konkurs w jedzeniu zupek chińskich

Tylko ty, zupka chińsko-radomska w kubeczku, pałeczki i Twoi przeciwnicy. Kto zje szybciej ten wygrywa ;) Prowadzenie: Mateusz „Hentai” Pospychała.


Konkurs Fanartowy

Konkurs rysunkowy związany z mangą i anime składających się s dwóch części. Jedną z nich będzie domalowywanie tła wydrukowanej postaci. A drugie ogólny konkurs rysunkowo-mangowy. Prowadzenie: Mateusz „Hentai” Pospychała, Renata „Renia” Romanowska.


M&A w Wielkiej Brytanii - panel

Czy brytyjski fandom różni się od polskiego? Jak wyglądają konwenty w UK? I czy rzeczywiście chcemy zmierzać w tym samym kierunku? Prelekcja + dyskusja. Prowadzenie: Renata „R-chan” Romanowska.


Hallyu wave a japońskie giganty

Od DBSK przez BoA aż po Karę i SNSD. Gwiazdy koreańskie atakują muzyczny rynek. Jak im to wychodzi? Czy mają szanse w konkurencji z japońskimi gigantami? Trochę teorii okraszona teledyskami :) Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania i dyskusji! Prowadzenie: Vede.


Evil Ikebana

Ikebana to sztuka układania kwiatów. Ciekawe jak sobie poradzicie mając do dyspozycji zamiast kwiatów takie śmieci jak kubeczki, butelki, gazety i słomki. Wyobraźnia będzie Wam potrzebna :) Prowadzenie: Mateusz „Hentai” Pospychała.


Hello Kitty

Pociąga Cię ta słodka kocia mordka? A może na jej widok dostajesz uczulenia? O fenomenie Hello Kitty, skąd się wzięła, do kogo jest kierowana, oraz czemu ludzie tak często jej nie znoszą. Prowadzenie: Renata „R-chan” Romanowska.


Warsztaty + konkurs w pisaniu Haiku

Specjalnie dla miłośników tej formy poezji przygotowujemy warsztatów pisania oraz konkurs na najlepsze Haiku. Prowadzenie: Stachoń.


Wycieczka po Tokyo

Chciałbyś odwiedzić stolicę Kraju Kwitnącej Wiśni a nie stać cię na bilet? - idź kup los na loterii, a czekając na wyniki przyjdź i posłuchaj co w Tokyo zobaczyć warto, czego nie warto, gdzie sie tanio zatrzymać, jak się przemieszczać i w ogóle jak to wszystko wygląda oczami zwykłego zagubionego gajdzina. Kupa zdjęć, map i ciekawostek. Prowadzenie: Ellizjum.


Japońskie stwory fantastyczne

Wyobraźnia Japończyków zrodziła na przestrzeni wieków niezliczone rzesze istot pociesznych, pokracznych, lecz dużo częściej groźnych i wrogich człowiekowi. Różnorodność bóstw, demonów i duchów, jakie miały prześladować lud japoński robi dziś spore wrażenie; znajdą się wśród nich stwory importowane z kontynentu, inspirowane aborygenną kulturą Ajnów, a także rdzennie japońskie istoty, które dziś powoli zaczynają pojawiać się również w kulturze Zachodu. Prowadzenie: Adrianna Wosińska.


Dramy z gwiazdami

Warto czy nie warto zwracać na nie uwagę? - Przyjdź i porozmawiaj z nami na temat swoich ulubionych dram z gwiazdami muzyki ale także ostrzeż innych przed dramami, gdzie artyści nie popisali sie zdolnościami aktorskimi. Zapraszamy na dyskusje, która nie obejdzie sie bez krótkich prezentacji. Prowadzenie: Vede.


Projekcje Anime


Konkurs muzyki z anime

Prosty, łatwy i przyjemny konkurs openingów z anime - potraktujcie to jako podróż sentymentalną połączoną z dozą rywalizacji. Nakłaniam do wspólnego śpiewania! :] Prowadzenie: Ellizjum.


Konkurs karaoke

Tego chyba nie trzeba opisywać. Ale warto wiedzieć, że jeśli chce się zaśpiewać z własnym podkładem to trzeba to podrzucić minimum 2 godziny przed zdarzeniem. Prowadzenie: Mateusz „Hentai” Pospychała.


Hentai Night

Pokaz tak zwanych hentai`ów, czyli animacji erotycznych. Wyłącznie dla dorosłych.


Projekcje Anime


Pokaz ubierania kimon

Panel połączony z pokazem odnośnie 'Kitsuke' - sztuki ubierania strojów japońskich. Żadnych szlafroków szytych an kolanie nie będzie - wszystko MADE IN JAPAN (no, czasem MADE IN CHINA - nawet Japończycy się nie ustrzegą), więc serdecznie zapraszam bo codziennie się takich cudów nie ogląda! Prowadzenie: Ellizjum.


Kuchnia japońska

Czy widzieliście kiedykolwiek jak się robi suchi albo sashimi? A może jedliście? Nie?! No to zapraszamy na mały pokaz wraz z degustacją :) Prowadzenie: Japońska Reustauracja Edokko.

00000eddoko.jpg

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License