Program Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon 2010"

W końcu udało nam się zebrać do kupy cały program i podzielić go na godziny, dni, itp. :)

Organizatorzy Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon 2010" z dumą prezentują Wam pełen program imprezy:

PEŁEN PROGRAM (15-17 października 2010 r.)

Blok AUTORSKI

http://www.copernicon.pl/godziny-goscie

Pt 17.00 Empik (ul. Szeroka) – Anna Brzezińska i Dariusz Domagalski
Pt 18.00 Krzysztof „Shaman” Chmielewski – spotkanie i pogadanka nt heraldyki i innych nauk pomocniczych historii i metod diagnostyki portretowej zmodyfikowanej
Pt 19.15 Łukasz Orbitowski – spotkanie autorskie
Pt 20.00 Jarosław Błotny – spotkanie i premiera Wergeld Królów + konkurs

Sb 10.00 Szczepan Twardoch – spotkanie autorskie
Sb 11.15 Jacek Kowalski Dumy staropolskie a nie ukraińskie
Sb 12.30 Jacek L. Komuda – spotkanie autorskie i „Zajazdy na Kujawach w XVII wieku”
Sb 13.45 Rafał A. Ziemkiewicz – spotkanie autorskie
Sb 15.00 Maja Lidia Kossakowska i Jarosław Grzędowicz – spotkanie autorskie
Sb 16.15 Jędrek z Zamku Chojnik – niezwykłe historie średniowiecza
Sb 17.30 Marcin Mortka – spotkanie autorskie
Sb 19.00 Anna Brzezińska – spotkanie i premiera Wiedźma z Wilżyńskiej doliny + konkurs
Sb 20.15 Darek Domagalski – spotkanie autorskie
Sb 21.30 Rafał W. Orkan – spotkanie autorskie

Nd 10.00 Michał Zygmunt – spotkanie autorskie
Nd 11.00 Stefan Darda – spotkanie autorskie
Nd 12.30 Piotr Rogoża – spotkanie autorskie

Oprócz powyższej rozpiski część punktów programu prowadzonych przez naszych gości została ujęta w rozpisce godzinowej bloku prelekcji - zapraszamy :)

Blok PRELEKCJI

http://www.copernicon.pl/godziny-prelekcje

Pt 17.00 Powstanie komiksu jako formy (Maciej Neumann, Asocjacja Komiksu w Toruniu)
Pt 17.00 Podróże przez przestrzeń (Jakub 'borg' Rzepecki, Michał "mfx" Lisiecki)
Pt 17.00 Warsztaty wyobraźni (Aleksandra Juszczakiewicz)
Pt 18.15 Shadows Of Poland, czyli każdy chce ogólnopolskiego LARPa (Oskar "Osaka" Mieczkowski)
Pt 18.15 Jak ja nienawidzę LARP'ów…! (Igor "Ashandarei" Andrzejewski)
Pt 18.15 The Touch, czyli blaski i cienie mistrzowania Transformers (Oskar Wiśniewski)
Pt 19.30 Komiks fantastyczny w Polsce - porównanie lat PRL i dziś (Maciej Neumann, Asocjacja Komiksu w Toruniu)
Pt 19.30 Niech zabrzmi Requiem - wprowadzenie do nowego Wampira (Redakcja World of Darkness Asylum)
Pt 21.00 Bohaterowie ecchi&hentai vs prawo karne (Marcin 'Hari' Rutkowski)
Pt 21.00 Angelologia (Robert "Dimzard" Bujniewski)
Pt 21.00 Filmowe efekty specjalne (Michał "mfx" Lisiecki)

Sb 10.00 Wampiry w literaturze i folklorze polskim (dr hab. Violetta Wróblewska, UMK)
Sb 10.00 Wyjątkowa opowieść. Co to jest Jeepform? (Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer)
Sb 10.00 Wizje przyszłości (Piotr Teodorowski)
Sb 11.15 A zawołania Napiwko, czyli rzecz o heraldyce a rodów wywodzeniu (Krzysztof "Shaman" Chmielewski)
Sb 11.15 Stara Szkoła RPG: Reaktywacja (Witek "Squid" Krawczyk)
Sb 11.15 Nomad Club (Łukasz Tor-Garczewski)
Sb 12.30 OD GRUNWALDU PO KORONOWO, czy rzecz o pogromie Zakonu Krzyżackiego (Dariusz Domagalski)
Sb 12.30 Podwiązki i krzyże, czyli rzecz o odznaczeniach (Łukasz Tor-Garczewski)
Sb 13.45 Panny niepoczciwe – o nierządzie i ladacznicach w epoce renesansu (Anna Brzezińska)
Sb 13.45 Podróże w czasie (Jakub 'borg' Rzepecki, Michał "mfx" Lisiecki)
Sb 15.00 Sztuka wojenna średniowiecza (Dariusz Domagalski)
Sb 15.00 Świat Mroku - przegląd linii wydawniczej (Redakcja World of Darkness Asylum)
Sb 15.00 Motywy fantastyczne w muzyce metalowej (Michał Żarski)
Sb 16.15 Sługi Szatana, kochanice diabła – o wiedźmach, czarownicach, zaklinaczkach i trucicielkach (Anna Brzezińska)
Sb 16.15 Świat Mroku od podstaw (Redakcja World of Darkness Asylum)
Sb 17.30 Magia w systemach RPG (Łukasz "Salantor" Pilarski)
Sb 17.30 Granie na wysokich poziomach, czyli nie bądź mięczakiem (Igor "Ashandarei" Andrzejewski)
Sb 17.30 Granice sesji i kampanii: Czym się kierować? (Michał "Aer" Szczepański)
Sb 20.00 Słowiańska Apokalipsa (Witold Jabłoński)
Sb 20.00 Muzyka na sesji RPG (Adam "Nadiv" Kuśmirek)
Sb 20.00 Setting w 5 minut (Łukasz Tor-Garczewski, Szymon "quad" Gosek)
Sb 21.15 Kulturalny terror, czyli o popularyzacji grozy w literaturze i filmie (Maciej "Modrzew" Pełechaty)
Sb 21.15 Letnie seriale fantastyczne (Jakub 'borg' Rzepecki, Michał "mfx" Lisiecki)
Sb 21.15 Furry - Hobby czy Dewiacja? (Adrian "Skrzat" Majchrzak)

Nd 10.00 Fantasmagorie maturalne (Aleksandra Juszczakiewicz)
Nd 10.00 Imperium zła czyli jak zniewolić miliony (Piotr Kościński)
Nd 10.00 Wątki filozoficzne w fantastyce, czyli o tym jak zbudować świat z monady i jak nie uciekać przed Formą (Elżbieta B. Gotfryd)
Nd 11.15 Tworzenie światów w RPG - rasy (Łukasz "Salantor" Pilarski)
Nd 11.15 RPG: jeszcze hobby czy juz subkultura? (Mariusz "Mario" Majchrowski)
Nd 11.15 Realne efekty uzycia broni bialej i palnej (Sebastian Nowak)
Nd 12.30 Stara Szkoła RPG: Przygody (Witek "Squid" Krawczyk)
Nd 12.30 Jak stworzyć własną grę RPG? (Piotr "Pirat" Panecki)
Nd 12.30 White Wolf czyli heretycy mechaniki (Igor "Ashandarei" Andrzejewski)
Nd 13.45 Wkład polityki w fantastykę (Piotr Teodorowski)

Blok RPG

http://www.copernicon.pl/godziny-rpg

Pt 16.30 Role Playing Game jako aspekt teatru - warsztaty teatralne
Pt 18.00 Przyszłość Świata Mroku - panel dyskusyjny
Pt 20.30 Spellnight RPG
Pt 22.00 Od 22:00 w noc – sesje, sesje, sesje…

Sb 10.00 Prezentacja Trójcy - steam fantasy RPG
Sb 11.00 Warsztaty dla graczy: Graj Postacią
Sb 12.30 Mistrz Twierdzy Toruń – start
Sb 13.00 Legenda Pięciu Kręgów – prezentacja systemu
Sb 14.30 Neuroshima — 4 kolory
Sb 16.00 Wolsung RPG – prezentacja
Sb 17.30 Prezentacja ROBOTICA RPG
Sb 20.00 Role Playing Game jako aspekt teatru - warsztaty teatralne
Sb 21.00 Od 21:00 w noc – sesje, sesje, sesje…

Nd 10.00 Kampanie dla Łowców i śmiertelników - warsztaty dla MG
Nd 11.15 Jak wykorzystać potencjał mechaniki ROBOTICA RPG
Nd 12.30 Panel otwarty na temat Munchkina

Oczywiście w ramach bloku RPG przez cały czas odbywać się będą sesje RPG oraz prelekcje, które ujęte zostały w rozpisce godzinowej bloku prelekcji.

Blok LARP/Jeepform

http://www.copernicon.pl/godziny-larpy

Pt 16.30 Vindicta
Pt 16.30 Wy(u)cieczka Dla Dwojga [Neuroshima]
Pt 19.30 Shadows of Toruń: Początek – rozdanie ról
Pt 22.00 O krok od zjedzenia
Pt 22.00 Shadows of Toruń: Początek – gra
Pt 00.30 Scarface
Pt 00.30 Upiorny Szpital

Sb 10.00 Jam Twój sługa wierny
Sb 10.00 Groza prastarego lasu
Sb 10.30 The Jockey Club … czyli kto pierwszy ten lepszy!
Sb 12.30 UPGRADE – jeepform
Sb 13:00 Spellnight: Na skraju wojny
Sb 15.00 Blood-Trek
Sb 15.00 Po prostu Miss
Sb 16.30 Telefon - jeepform
Sb 19.00 Arcanum: Wystawa
Sb 19.30 Powrót do przyszłości – jeepform
Sb 20.00 Blood-Trek 2
Sb 22.30 Luna
Sb 22.30 Le Circus de Grotesque (Świat Mroku/Wampir: Requiem)
Sb 23.00 Jeepform na życzenie
Sb 24.00 Zmartwychwstanie
Sb 24.00 Sic semper tyrannis
Sb 24.00 Między Piekłem a Niebem

Nd 10.00 Kochany Wuj – jeepform
Nd 10.00 Kukułcze Gniazdo 2 - Herosi
Nd 11.00 Póki wódka na stołach!
Nd 11.00 Płać za swoje grzechy

Blok programowy WOD Asylum

http://www.copernicon.pl/godziny-wod

Pt 18.00 Przyszłość Świata Mroku - panel dyskusyjny [dyskusja]
Pt 19.30 Niech zabrzmi Requiem - wprowadzenie do nowego Wampira [prelekcja]

Sb 15.00 Świat Mroku - przegląd linii wydawniczej [prelekcja]
Sb 16.15 Świat Mroku od podstaw [prelekcja]
Sb 21.15 Konkurs Wiedzy o Świecie Mroku [konkurs]
Sb 22.30 Le Circus de Grotesque (Świat Mroku/Wampir: Requiem) [larp]

Nd 10.00 Kampanie dla Łowców i śmiertelników - warsztaty dla MG [warsztaty]

Blok konkursowo-turniejowy

http://www.copernicon.pl/godziny-konkursy

Pt 17.00 Growo i muzycznie
Pt 19.00 Intro, outro, gameplay
Pt 21.00 Konkurs Ogólnofantastyczno-literacki

Sb 10.00 Konkurs wiedzy o Sadze o Ludziach Lodu Margit Sandemo – część pisemna
Sb 10.00 Turniej MTG Grand Prix Trial Bochum (karcianka)
Sb 10.00 Turniej Warhammer 40k (bitewniak)
Sb 10.00 Turniej Warmachines&Hordes – 35 pkt! (bitewniak)
Sb 11.00 Konkurs łuczniczy
Sb 11.00 Konkurs strojów – przemarsz korowodem na Stare Miasto i finał konkursu
Sb 13.45 Konkurs wiedzy o Sadze o Ludziach Lodu Margit Sandemo – część ustna
Sb 15.00 Snot-Ball
Sb 15.00 Turniej Grunwald – walka 600-lecia – turniej (karcianka)
Sb 15.00 Konkurs battlestarowocapricański
Sb 16.00 Konkurs bajania
Sb 17.30 Konkurs wiedzy o Harrym Poterze
Sb 17.30 Jaki to horror?
Sb 20.00 Konkurs Honorverse
Sb 21.15 Konkurs Wiedzy o Świecie Mroku

Nd 10.00 Improwizacja
Nd 10.00 Konkurs na Miss Potwora o Najwyższym Poziomie
Nd 10.00 Turniej MTG Grand Prix Trial Florence (karcianka)
Nd 10.00 Turniej VETO! (karcianka)
Nd 10.00 Turniej Infinity O12 - druga edycja (bitewniak)
Nd 11.00 Konkurs wiedzy o historii i legendach Torunia

Blok GAMES ROOM

http://www.copernicon.pl/godziny-gamesroom

Pt 15.30 Otwarcie Games Roomu
Pt 17.00 Nauka i turniej gry Pnącza
Pt 18.00 Grunwald – walka 600-lecia – nauka gry
Pt 18.00 Veto! - nauka gry
Pt 18.30 Neuroshima Hex – turniej
Pt 18.30 Eden – prezentacja

Sb 10.00 Turniej RISK eliminacje
Sb 11.00 Jungle Speed - Świrnięte Kolory – nauka gry + 2x eliminacje do turnieju
Sb 11.00 Veto! - nauka gry
Sb 13.30 Prezentacja bitewnej planszówki Trójca:Batalia
Sb 13.30 Prezentacja Munchkina
Sb 14.00 Nauka i turniej gry Skoki Narciarskie
Sb 15.00 Turniej Jungle Speed'a — eliminacje (x4)
Sb 16.00 Warhammer Fantasy Battle 8 ed. – prezentacja i bitwa pokazowa
Sb 16.00 Wielki Turniej o KORONĘ WŁADZY — eliminacje
Sb 17.30 Prezentacja LABIRYNTH
Sb 20.00 Turniej RISK finały
Sb 20.00 Turniej Tichu
Sb 22.30 Jungle Speed - Świrnięte Kolory – finał turnieju.

Nd 10.00 Selvan's Game
Nd 10.00 Eden – prezentacja
Nd 11.00 Wielki Turniej o KORONĘ WŁADZY – finał
Nd 12.30 Turniej Jungle Speed'a — finał

Oczywiście w ramach bloku GAMES ROOM, bloku Karcianej i loku Bitewniaków przez cały czas odbywać się będą także turnieje i konkursy - szczegóły znajdziecie tu: rozpiska godzinowa bloku konkursowo-turniejowego. Warto też pamiętać, że w Games Roomie dostępnych będzie ponad 100 tytułów gier, w które non stop będziecie mogli grać :)

Blok MANGA ROOM

http://www.copernicon.pl/godziny-manga

Pt 17.00 Origami
Pt 18.00 dubing PL w Anime
Pt 19.00 Characters and their appeal - analyzing Japanese manga and anime (ang.)
Pt 20.00 Moda na sukces w mandze, czyli mangowe tasiemce
Pt 21.00 Pepakura
Pt 24.00 Asian Cinema Night

Sb 7.00 Konkurs w jedzeniu zupek chińskich
Sb 8.00 Konkurs Fanartowy
Sb 10.00 M&A w Wielkiej Brytani panel
Sb 11.00 Hallyu wave a japońskie giganty
Sb 12.00 Evil Ikebana
Sb 13.00 Hello Kitty
Sb 14.00 Warsztaty + konkurs w pisaniu Haiku
Sb 16.00 Wycieczka po Tokyo
Sb 17.00 Japońskie potwory fantastyczne
Sb 18.00 Dramy z gwiazdami - warto czy nie warto zwracać na nie uwagę?
Sb 19.00 Samuraje
Sb 20.00 Konkurs muzyki z anime
Sb 22.00 Konkurs karaoke
Sb 24.00 Hentai Night

Nd 6.00 Projekcje Anime
Nd 10.00 Pokaz ubierania kimon
Nd 11.00 Kuchnia japońska

Blok STAR WARS

http://www.copernicon.pl/godziny-sw

Pt 17.00 Wprowadzenie do Inwazji
Pt 18.15 Struktury Imperium
Pt 19.30 Największa wojna galaktyki

Sb 12.30 Płeć piękna w zakonie Jedi
Sb 13.45 Zasada Dwóch
Sb 15.00 W jaki sposób Yuuzhan Vongowie zmienili uniwersum Star Wars?
Sb 16.15 Prezentacja 501st Legion i Rebel Legion
Sb 18.45 Zbrodnie Wojen Klonów
Sb 20.00 Statki i okręty w świecie Star Wars
Sb 21.15 Bronie świetlne
Sb 22.30 Pokaz fan-filmów Star Wars

Nd 10.00 Superbronie w Gwiezdnych Wojnach
Nd 11.15 Kulisy Nowej Ery Jedi
Nd 12.30 Formy walki mieczem świetlnym
Nd 13.45 Prezentacja gry Star Wars Miniatures

Blok atrakcji okołofestiwalowych

http://www.copernicon.pl/godziny-inne

Pt 17.00 Spotkanie autorskie z Anną Brzezińską i Dariuszem Domagalskim (Empik, ul. Szeroka)
Pt 20.00 Koncert "Grunwald po Kowalsku i nie tylko" – Jacek Kowalski, Barbara Karlik (KM Bunkier, ul. Wola Zamkowa)

Sb 10.00 Od 10.00 do niedzieli do 14.00 przedpremierowy pokaz Dragon Age 2
Sb 10.00 Akcja Krwiodawstwa na Rynku Staromiejskim
Sb 11.00 Korowód na Rynek Staromiejski zakończony finałem konkursu strojów
Sb 14.00 Pokazy Rycerskie (boisko przed budynkiem festiwalowym)
Sb 17.30 Gra Miejska (ulice i zakamarki Starego Miasta)
Sb 20.00 FIRESHOW (boisko przed budynkiem festiwalowym)
Sb 20.00 Koncert "Fantastyczny Rock" - Nihil Quest, Struggle With God, Dead Gentleman, Laminous Flesh Giants, Banau (KM Bunkier, ul. Wola Zamkowa)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License