Program sobota 16.10.2010

W końcu udało nam się zebrać do kupy cały program i podzielić go na godziny, dni, itp. :)

Organizatorzy Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon 2010" z dumą prezentują Wam sobotni program imprezy:

PROGRAM SOBOTA 16 października 2010 r.

Blok AUTORSKI

http://www.copernicon.pl/godziny-goscie

Sb 10.00 Szczepan Twardoch – spotkanie autorskie
Sb 11.15 Jacek Kowalski Dumy staropolskie a nie ukraińskie
Sb 12.30 Jacek L. Komuda – spotkanie autorskie i „Zajazdy na Kujawach w XVII wieku”
Sb 13.45 Rafał A. Ziemkiewicz – spotkanie autorskie
Sb 15.00 Maja Lidia Kossakowska i Jarosław Grzędowicz – spotkanie autorskie
Sb 16.15 Jędrek z Zamku Chojnik – niezwykłe historie średniowiecza
Sb 17.30 Marcin Mortka – spotkanie autorskie
Sb 19.00 Anna Brzezińska – spotkanie i premiera Wiedźma z Wilżyńskiej doliny + konkurs
Sb 20.15 Darek Domagalski – spotkanie autorskie
Sb 21.30 Rafał W. Orkan – spotkanie autorskie

Oprócz powyższej rozpiski część punktów programu prowadzonych przez naszych gości została ujęta w rozpisce godzinowej bloku prelekcji - zapraszamy :)

Blok PRELEKCJI

http://www.copernicon.pl/godziny-prelekcje

Sb 10.00 Wampiry w literaturze i folklorze polskim (dr hab. Violetta Wróblewska, UMK)
Sb 10.00 Wyjątkowa opowieść. Co to jest Jeepform? (Jakub „Fingrin” Tabisz, Wielosfer)
Sb 10.00 Wizje przyszłości (Piotr Teodorowski)
Sb 11.15 A zawołania Napiwko, czyli rzecz o heraldyce a rodów wywodzeniu (Krzysztof "Shaman" Chmielewski)
Sb 11.15 Stara Szkoła RPG: Reaktywacja (Witek "Squid" Krawczyk)
Sb 11.15 Nomad Club (Łukasz Tor-Garczewski)
Sb 12.30 OD GRUNWALDU PO KORONOWO, czy rzecz o pogromie Zakonu Krzyżackiego (Dariusz Domagalski)
Sb 12.30 Podwiązki i krzyże, czyli rzecz o odznaczeniach (Łukasz Tor-Garczewski)
Sb 13.45 Panny niepoczciwe – o nierządzie i ladacznicach w epoce renesansu (Anna Brzezińska)
Sb 13.45 Podróże w czasie (Jakub 'borg' Rzepecki, Michał "mfx" Lisiecki)
Sb 15.00 Sztuka wojenna średniowiecza (Dariusz Domagalski)
Sb 15.00 Świat Mroku - przegląd linii wydawniczej (Redakcja World of Darkness Asylum)
Sb 15.00 Motywy fantastyczne w muzyce metalowej (Michał Żarski)
Sb 16.15 Sługi Szatana, kochanice diabła – o wiedźmach, czarownicach, zaklinaczkach i trucicielkach (Anna Brzezińska)
Sb 16.15 Świat Mroku od podstaw (Redakcja World of Darkness Asylum)
Sb 17.30 Magia w systemach RPG (Łukasz "Salantor" Pilarski)
Sb 17.30 Granie na wysokich poziomach, czyli nie bądź mięczakiem (Igor "Ashandarei" Andrzejewski)
Sb 17.30 Granice sesji i kampanii: Czym się kierować? (Michał "Aer" Szczepański)
Sb 20.00 Słowiańska Apokalipsa (Witold Jabłoński)
Sb 20.00 Muzyka na sesji RPG (Adam "Nadiv" Kuśmirek)
Sb 20.00 Setting w 5 minut (Łukasz Tor-Garczewski, Szymon "quad" Gosek)
Sb 21.15 Kulturalny terror, czyli o popularyzacji grozy w literaturze i filmie (Maciej "Modrzew" Pełechaty)
Sb 21.15 Letnie seriale fantastyczne (Jakub 'borg' Rzepecki, Michał "mfx" Lisiecki)
Sb 21.15 Furry - Hobby czy Dewiacja? (Adrian "Skrzat" Majchrzak)

Blok RPG

http://www.copernicon.pl/godziny-rpg

Sb 10.00 Prezentacja Trójcy - steam fantasy RPG
Sb 11.00 Warsztaty dla graczy: Graj Postacią
Sb 12.30 Mistrz Twierdzy Toruń – start
Sb 13.00 Legenda Pięciu Kręgów – prezentacja systemu
Sb 14.30 Neuroshima — 4 kolory
Sb 16.00 Wolsung RPG – prezentacja
Sb 17.30 Prezentacja ROBOTICA RPG
Sb 20.00 Role Playing Game jako aspekt teatru - warsztaty teatralne
Sb 21.00 Od 21:00 w noc – sesje, sesje, sesje…

Oczywiście w ramach bloku RPG przez cały czas odbywać się będą sesje RPG oraz prelekcje, które ujęte zostały w rozpisce godzinowej bloku prelekcji.

Blok LARP/Jeepform

http://www.copernicon.pl/godziny-larpy

Sb 10.00 Jam Twój sługa wierny
Sb 10.00 Groza prastarego lasu
Sb 10.30 The Jockey Club … czyli kto pierwszy ten lepszy!
Sb 12.30 UPGRADE – jeepform
Sb 13:00 Spellnight: Na skraju wojny
Sb 15.00 Blood-Trek
Sb 15.00 Po prostu Miss
Sb 16.30 Telefon - jeepform
Sb 19.00 Arcanum: Wystawa
Sb 19.30 Powrót do przyszłości – jeepform
Sb 20.00 Blood-Trek 2
Sb 22.30 Luna
Sb 22.30 Le Circus de Grotesque (Świat Mroku/Wampir: Requiem)
Sb 23.00 Jeepform na życzenie
Sb 24.00 Zmartwychwstanie
Sb 24.00 Sic semper tyrannis
Sb 24.00 Między Piekłem a Niebem

Blok programowy WOD Asylum

http://www.copernicon.pl/godziny-wod

Sb 15.00 Świat Mroku - przegląd linii wydawniczej [prelekcja]
Sb 16.15 Świat Mroku od podstaw [prelekcja]
Sb 21.15 Konkurs Wiedzy o Świecie Mroku [konkurs]
Sb 22.30 Le Circus de Grotesque (Świat Mroku/Wampir: Requiem) [larp]

Blok konkursowo-turniejowy

http://www.copernicon.pl/godziny-konkursy

Sb 10.00 Konkurs wiedzy o Sadze o Ludziach Lodu Margit Sandemo – część pisemna
Sb 10.00 Turniej MTG Grand Prix Trial Bochum (karcianka)
Sb 10.00 Turniej Warhammer 40k (bitewniak)
Sb 10.00 Turniej Warmachines&Hordes – 35 pkt! (bitewniak)
Sb 11.00 Konkurs łuczniczy
Sb 11.00 Konkurs strojów – przemarsz korowodem na Stare Miasto i finał konkursu
Sb 13.45 Konkurs wiedzy o Sadze o Ludziach Lodu Margit Sandemo – część ustna
Sb 15.00 Snot-Ball
Sb 15.00 Turniej Grunwald – walka 600-lecia – turniej (karcianka)
Sb 15.00 Konkurs battlestarowocapricański
Sb 16.00 Konkurs bajania
Sb 17.30 Konkurs wiedzy o Harrym Poterze
Sb 17.30 Jaki to horror?
Sb 20.00 Konkurs Honorverse
Sb 21.15 Konkurs Wiedzy o Świecie Mroku

Blok GAMES ROOM

http://www.copernicon.pl/godziny-gamesroom

Sb 10.00 Turniej RISK eliminacje
Sb 11.00 Jungle Speed - Świrnięte Kolory – nauka gry + 2x eliminacje do turnieju
Sb 11.00 Veto! - nauka gry
Sb 13.30 Prezentacja bitewnej planszówki Trójca:Batalia
Sb 13.30 Prezentacja Munchkina
Sb 14.00 Nauka i turniej gry Skoki Narciarskie
Sb 15.00 Turniej Jungle Speed'a — eliminacje (x4)
Sb 16.00 Warhammer Fantasy Battle 8 ed. – prezentacja i bitwa pokazowa
Sb 16.00 Wielki Turniej o KORONĘ WŁADZY — eliminacje
Sb 17.30 Prezentacja LABIRYNTH
Sb 20.00 Turniej RISK finały
Sb 20.00 Turniej Tichu
Sb 22.30 Jungle Speed - Świrnięte Kolory – finał turnieju.

Oczywiście w ramach bloku GAMES ROOM, bloku Karcianej i loku Bitewniaków przez cały czas odbywać się będą także turnieje i konkursy - szczegóły znajdziecie tu: rozpiska godzinowa bloku konkursowo-turniejowego. Warto też pamiętać, że w Games Roomie dostępnych będzie ponad 100 tytułów gier, w które non stop będziecie mogli grać :)

Blok MANGA ROOM

http://www.copernicon.pl/godziny-manga

Sb 7.00 Konkurs w jedzeniu zupek chińskich
Sb 8.00 Konkurs Fanartowy
Sb 10.00 M&A w Wielkiej Brytani panel
Sb 11.00 Hallyu wave a japońskie giganty
Sb 12.00 Evil Ikebana
Sb 13.00 Hello Kitty
Sb 14.00 Warsztaty + konkurs w pisaniu Haiku
Sb 16.00 Wycieczka po Tokyo
Sb 17.00 Japońskie potwory fantastyczne
Sb 18.00 Dramy z gwiazdami - warto czy nie warto zwracać na nie uwagę?
Sb 19.00 Samuraje
Sb 20.00 Konkurs muzyki z anime
Sb 22.00 Konkurs karaoke
Sb 24.00 Hentai Night

Blok STAR WARS

http://www.copernicon.pl/godziny-sw

Sb 12.30 Płeć piękna w zakonie Jedi
Sb 13.45 Zasada Dwóch
Sb 15.00 W jaki sposób Yuuzhan Vongowie zmienili uniwersum Star Wars?
Sb 16.15 Prezentacja 501st Legion i Rebel Legion
Sb 18.45 Zbrodnie Wojen Klonów
Sb 20.00 Statki i okręty w świecie Star Wars
Sb 21.15 Bronie świetlne
Sb 22.30 Pokaz fan-filmów Star Wars

Blok atrakcji okołofestiwalowych

http://www.copernicon.pl/godziny-inne

Sb 10.00 Od 10.00 do niedzieli do 14.00 przedpremierowy pokaz Dragon Age 2
Sb 10.00 Akcja Krwiodawstwa na Rynku Staromiejskim
Sb 11.00 Korowód na Rynek Staromiejski zakończony finałem konkursu strojów
Sb 14.00 Pokazy Rycerskie (boisko przed budynkiem festiwalowym)
Sb 17.30 Gra Miejska (ulice i zakamarki Starego Miasta)
Sb 20.00 FIRESHOW (boisko przed budynkiem festiwalowym)
Sb 20.00 Koncert "Fantastyczny Rock" - Nihil Quest, Struggle With God, Dead Gentleman, Laminous Flesh Giants, Banau (KM Bunkier, ul. Wola Zamkowa)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License