Witamy na stronie Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon 2010"!

Na tej stronie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje związane z Festiwalem Gier i Fantastyki "Copernicon 2010". Główne menu nawigacyjne znajduje się na szczycie strony.

Festiwal "Copernicon 2010" to powrót do legendarnej i prastarej nazwy pierwszego (który odbył się w Toruniu) ogólnopolskiego konwentu fantastyki i gier RPG. Sięgamy do sprawdzonej nazwy kojarzącej się jednoznacznie z naszym miastem, wracamy do zaprawionej w bojach jakości i ekipy, która nawet w tak krótkim czasie może stanąć na głowie i przygotować dla Was spotkanie niezwykłe w magicznej scenerii Torunia. "Copernicon" wraca do życia w dniach 15-17 października 2010 r. i odbywać się będzie w kompleksie Zespołu Szkół nr 10 (X liceum ogólnokształcące) w Toruniu.

NAPISZ NAM CO MYŚLISZ O COPERNICONIE 2010!

ZAPRASZAMY!!!

Nasza witryna będzie stale aktualizowana — zapraszamy więc byście tu wracali :)

kawerna.jpg

Portal kawerna.pl jest Patronem Głównym Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon"

Najnowsze wieści

Dodano: 07 Oct 2010 09:13

Premiera Dragon Age 2 zapowiadana jest na 11 marca 2011 roku, jednak już teraz gra wyruszyła z swoje europejskie tournée. BioWare odwiedzi takie miasta jak Amsterdam, Madryt, Londyn, Sztokholm, Helsinki, Moskwa. W tym zacnym gronie nie zabrakło także jednej wielkiej niespodzianki, a mianowicie TORUNIA!

Dragon Age 2 będzie można zobaczyć i pograć w tę grę, kilka miesięcy przed jej oficjalną premierą, właśnie w Toruniu i to na COPERNICONIE! - kliknijcie by zobaczyć szczegóły :) To dla nas wielkie wyzwanie logistyczne, ale i wielki prestiż. Dzięki współpracy z EA Polska i BioWare nasze miasto i nasza impreza gościć będzie wydarzenie bez precedensu w skali Torunia. Już dziś Was serdecznie zapraszamy do Torunia - na Coperniconie będzie się działo wiele!

Komentarze: 0


Dodano: 04 Oct 2010 20:28

Jesteśmy na ostatniej prostej przed rozpoczęciem imprezy!

Znamy już gości - trwają właśnie ostatnie z nimi ustalenia. Znamy główne atrakcje imprezy - orgowie w pocie czoła dogrywają szczegóły, no i pojawiają się już pierwsze rozpiski godzinowe: RPG: http://www.copernicon.pl/godziny-rpg; LARP: http://www.copernicon.pl/godziny-larpy; PRELEKCJE: http://www.copernicon.pl/godziny-prelekcje (pozostałe rozpiski pojawiać się będą sukcesywnie).

To wszystko oznacza, że impreza zbliża się wielkimi krokami. Na bieżąco informujemy Was na naszym kanale facebooka (http://www.facebook.com/copernicon) i tam zachęcamy śledzić oficjalne i zawsze aktualne wieści. Ta strona aktualizowana jest oczywiście również, jednak nie w tak widoczny sposób :) Aha… no i bądźcie cierpliwi - już za kilka godzin oficjalnie ogłosimy Wam wieść bombę :) Warto na nią poczekać.

Komentarze: 0


Dodano: 18 Sep 2010 10:41

4 tygodnie… zostały do rozpoczęcia Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon". Powoli kończy się czas zgłaszania punktów programu, a organizatorzy powoli przymierzają się do rozpisania tych zgłoszeń godzinowo i dniowo. Jedno jest pewne - będzie się działo!

Impreza zyskała duże wsparcie ze strony Empiku (http://www.empik.com), który tym samym został sponsorem głównym Festiwalu, oraz ze strony portalu Kawerna (http://www.kawerna.pl), który stał się z kolei patronem głównym Coperniconu. Dziękujemy! Niedawno światło dzienne ujrzał wywiad telewizji internetowej z głównym koordynatorem imprezy - obejrzeć go możecie na stronie http://www.torun24.tv lub na stronie Coperniconu w dziale "media o nas".

Znana jest już pełna lista gości i pisarzy, którzy Copernicon odwiedzą, a będzie to aż 20 osób! Jarosław Błotny, Anna Brzezińska, Krzysztof Chmielewski, Andrzej Ciosański, Stefan Darda, Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, Jarosław Grzędowicz, Witold Jabłoński, Maja Lidia Kossakowska, Jacek L. Komuda, Piotr Kościński, Jacek Kowalski, Marcin Mortka, Łukasz Orbitowski, Rafał W. Orkan, Piotr Rogoża, Szczepan Twardoch, Rafał A. Ziemkiewicz i Michał Zygmunt - to cała galaktyka polskiej fantastyki :) Spotkania autorskie na Coperniconie, spotkanie autorskie w Empiku, premiera dwóch nowych powieści, prelekcje prowadzone przez autorów - to wszystko czeka na Was w Toruniu.

Program rośnie jak na drożdżach: ponad 50 prelekcji z zakresu RPG, literatury, kina, teatru, mangi, star wars, itd. (szczegóły na http://www.copernicon.pl/prelekcje), ponad 20 LARPów najróżniejszych organizowanych przez wielu uznanych larpmistrzów z całej Polski (szczegóły na http://www.copernicon.pl/larpy), ponad 20 różnych turniejów i konkursów a wśród nich jedyny w Polsce turniej gry karcianej Grunwald - walka 600-lecia, dwie eliminacje Magica do cyklu GrandPrix, turniej szlacheckiej gry karcianej Veto! Oprócz tego koncerty, fireshow, pokazy rycerskie i rekonstrukcyjne (w tym legiony rzymskie i… legiony ze świata Star Wars - 501 i Rebel Legion), nie zapominamy także o sobotnim korowodzie i akcji krwiodawstwa oraz o grze miejskiej. Szczegóły znajdują się na naszej stronie.

Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon 2010" rozwija się coraz szybciej i już dziś można powiedzieć, że w Toruniu odbędzie się duża impreza. Kolejne atrakcje powstają i będziemy Was nich informować - najszybsze źródło informacji o imprezie to nasz facebookowy kanał http://www.facebook.com/copernicon - serdecznie zapraszamy!

Komentarze: 0


Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License