Witamy na stronie Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon 2010"!

Na tej stronie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje związane z Festiwalem Gier i Fantastyki "Copernicon 2010". Główne menu nawigacyjne znajduje się na szczycie strony.

Festiwal "Copernicon 2010" to powrót do legendarnej i prastarej nazwy pierwszego (który odbył się w Toruniu) ogólnopolskiego konwentu fantastyki i gier RPG. Sięgamy do sprawdzonej nazwy kojarzącej się jednoznacznie z naszym miastem, wracamy do zaprawionej w bojach jakości i ekipy, która nawet w tak krótkim czasie może stanąć na głowie i przygotować dla Was spotkanie niezwykłe w magicznej scenerii Torunia. "Copernicon" wraca do życia w dniach 15-17 października 2010 r. i odbywać się będzie w kompleksie Zespołu Szkół nr 10 (X liceum ogólnokształcące) w Toruniu.

NAPISZ NAM CO MYŚLISZ O COPERNICONIE 2010!

ZAPRASZAMY!!!

Nasza witryna będzie stale aktualizowana — zapraszamy więc byście tu wracali :)

kawerna.jpg

Portal kawerna.pl jest Patronem Głównym Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon"

Najnowsze wieści

Dodano: 22 Jul 2010 18:53

O tym jaka za oknem u nas jest pogoda… nawet nie chce mi się pisać. Ale co by nie było, że u nas nie wiele się dzieje pochwalić się czas najwyższy nowościami ostatnich dni. Po pierwsze i bardzo ważne - Copernicon 2010 został objęty patronatem serwisu Polygamia.pl (http://www.polygamia.pl) i bardzo nas to cieszy - we współpracy z Polygamią na jej stronach przeprowadzimy dla Was konkurs (póki co nie zdradzę jaki), w którym do wygrania będą 3 wejściówki na nasz Festiwal. Doskonałą wiadomością jest też fakt, że ruszył się temat gości — na chwilę obecną swoje przybycie potwierdzili nam już Darek Domagalski i Jacek L. Komuda. O kolejnych nazwiskach będziemy sukcesywnie informować. Rozbudował nam się nieco blok RPG, w którym znajdziecie informacje dotyczące Turnieju Mistrza Twierdzy Toruń, prelekcji związanych z RPG, sesji i dyskusji. Przybywa nam też LARPów. "Blood Trek 2", "Arcanum: Wystawa", "Scarface" czy "Luna" — to najnowsze tytuły arcyciekawych LARPów, w które będziecie mogli zagrać na Coperniconie 2010. Konkursy i turnieje to to co tygryski (przynajmniej niektóre) lubią najbardziej. Dlatego w sekcji poświęconej konkursom znajdziecie kolejne ciekawe pozycje — Konkurs łuczniczy, Konkurs ogólnofantastyczno-literacki czy konkursy organizowane specjalnie przez nas — Konkurs literacki oraz Konkurs plastyczny. Warto się z nimi zapoznać i działać :) Jeśli zaś chodzi o turnieje to mamy dla Was pozycję kultową - Turniej Snot-Balla. Bo przecież każdy chce na półce z trofeami mieć głowę… trolla. I na koniec informacja o naszej Grze miejskiej — kliknijcie tu i śledźcie pojawiające się już o niej informacje. Zachęcamy też do poznawania historii Torunia :) Będzie Wam nieco łatwiej w Grze brać udział. TO by było dziś na tyle. Pracujemy dalej a Wam życzymy nieco ochłody :)

Komentarze: 0


Dodano: 16 Jul 2010 09:27

Pojechaliśmy nad jeziora, do fontann i gdziekolwiek gdzie jest trochę wody… a pomimo to jedziemy z koksem :) W dniu wczorajszym z radością ogłosiliśmy objęcie naszego Festiwalu patronatem medialnym ze strony serwisów Kulturalny Toruń (http://kulturalnytorun.pl) oraz OrbiToruń.pl (http://orbitorun.pl) - więcej informacji o naszych patronach znajdziecie w dziale im poświęconym. Co więcej? Ruszył dziś konkurs literacki - konkurs na opowiadanie napisane w konwencji "Twierdzy Toruń", w którym główną nagrodą jest publikacja tego opowiadania w festiwalowym informatorze. Warto zapoznać się z regulaminem konkursu i zasiąść do pisania - zapraszamy!

Komentarze: 0


Dodano: 13 Jul 2010 13:06

Nie myślcie sobie, że korzystamy z wakacyjnej aury i okresu wyjazdów… chcielibyśmy :) Nie mogąc jednak korzystać obecnie z dobrodziejstw pory roku (Czekan twierdzi, że to przekleństwa nie dobrodziejstwa) robimy co możemy by Copernicon 2010 był udanym i niezapomnianym wydarzeniem! Oto garść informacji o tym co się zmieniło od ostatnich newsów. Na stronie poświęconej blokowi larpowemu znajdziecie informacje o trzech nowych wydarzeniach: "Po prostu Miss", "Po trzeciej stronie lustra", "Shadows of Toruń: Początek" - to nie są zwykłe LARPy, to nie są zwykli prowadzący, to są WYDARZENIA. Do nich dorzucamy garść nowych prelekcji: "Angelologia", "Dlaczego kochamy X-MEN?" oraz dla miłośników heraldyki "A zawołania Napiwko, czyli rzecz o heraldyce a rodów wywodzeniu". Jest nam także niezwykle miło poinformować, że do grona festiwalowych gości dołączył Krzysztof "Shaman" Chmielewski - teoretyk larpowy, autor szeregu publikacji za zakresu live-action role playing. Praktyk - wyróżniony m.in. na Worldconie 2006 w Los Angeles i Euroconie 2005 w Glasgow.

Komentarze: 0


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License